Home / Araç Haberleri / Yeni Volkswagen Passat Tanıtıldı

Yeni Volkswagen Passat Tanıtıldı

Makyajlı Passat olarak bilinen ve orta sınıfın en önemli modellerinin başında gelen Volkswagen Passat’ın son modeli tanıtıldı. Otomobil serisinin sekizinci nesli olarak görücüye çıkan Valkswagen Passat makyajlı haliyle otomobil tutkunlarının karşısına çıktı.
Otodunya.com’un haberine göre görsel anlamda büyük bir değişiklik olmadığı görülen yeni model, daha ışıltılı bir hale bürünerek showroomlarda yerini alırken tüm dikkatleri üzerine çekiyor.
Otomobilin yenilenen bölümleri ilk bakışta fark edilmezken, ikinci ve daha dikkatli bakışlarda ayrıntılar ortaya çıkıyor. İlk bakışta fark edilmeyen tampon, yapılan yenilemeyle ön ızgaranın büyüyüp tampona daha farklı bir görünüm katıyor. Biraz daha keskin hale getirilen farlar ise görüntüyü biraz daha farklılaştırarak ilk olarak Touareg’te karşımıza çıkan LED matriks farlar opsiyonel olarak suluyor.
Yeni modelde ilk bakışta fark edilen değişimlerden birisi model isminin yazıldığı yer. Arka bölümde aydınlatma ve desen değişiminin yanında model ismi de değiştirilmiş. Aydınlatma grubunda desen değişikliği yapılırken, akış efektli sinyallerde yenilik olarak karşımıza çıkıyor. Burada yapılan bir yenilik daha göze çarpıyor, kendine güven simgelerinden biri olarak model ismi bagaj kapağının ortasına alınmış.
Yeni modelde kokpit elden geçirilerek şık bir dizayn yapılmış. Kokpitteki analog saatin üst bölümdeki boşluğa yerleştirilen dörtlü flaşör düğmesi ve soğuk “Passat” logosu ayrı bir görünüm katarken şık bir tasarım olarak karşımıza çıkıyor. Yeni modelde dijital yapıya geçilerek gösterge tablosu da yenilenen birimler arasında yerini alarak Vakswagen’in son dönem yaptığı yeniliklere uyumluluk katıyor.
Önemli yeniliklere sahip olan Makyajlı Passat’ta elektronik sürüş yardımcıları “IQ Drive” ismi altında sunuluyor. Yeni modelde sunulan elektromekanik fren gücü artıcısı tüm versiyonlarda sunulmaya başladı. İkinci seviye kısmi otonom sürüşü destekleyen bu özellik daha önce Passat GTE modellerinde sunuluyordu.
Motor seçeneklerinde değişiklik yapılmayan otomobildeki diğer yeniliklerden biri de direksiyon destekli engel aşma yardımcısı.
Mayıs ayında Avrupa pazarında satışa sunulacak olan makyajlı Passat’ın kısa süre içinde ülkemize de gelmesi bekleniyor.
Kaynak: https://www.otodunya.com/

Bu yazı sponsorlu bağlantı içerir

Hakkında: arabam

İlginizi Çekebilir

Audi’den sinyal geldi!

Audi'nin Frankfurt'ta sergilediği modeller arasında direksiyon ve pedalları olmaksızın hareket eden, dört kapılı konsept olan Aicon da bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir