2014-Peugeot-2008-4Peugeot ‘dan yapılmış kalan izaha yönelik, geçtiğimiz sene Cenevre Araba Fuarı’nda hayat prömiyeri yapılmış kalan Peugeot 2008, 100 binin üzeri siparişle 2013 yılının en bir sürü satılan modellerinden biri oldu.

Mulhouse Fabrikası’nda üretilen 100 bininci Peugeot 2008, Mulhouse Fabrika Müdürü Corinne Spilios ve Peugeot Fransa Direktörü Xavier Duchemin katılımıyla tertip eden bir törenle müşterisine teslim edildi.

Çin ve Latin Abd dışında tüm hayat pazarları amaçlı yalnızca Mulhouse Fabrikası’nda üretilen Peugeot 2008 parçalarının yüzde 73’ü Fransa’da üretildiğinden, geçtiğimiz sene eylül ayı içinde “Fransız Menşei Garantili” etiketi aldı. Aynı zamanda Euro NCAP testlerinden 5 yıldız alan 2008 Grip Control çekiş sistemi teknolojisine sahip sınıfının bir modeli oldu.

Kısa zamanda döneminden önce Fransız alıcıların ve sonrasında Avrupa’daki öbür müşterilerin beğenisini galip gelen yepyeni modelin çok başarılı olması Mulhouse Fabrikası’nda üretim kapasitesinin artırılmasına ne nedenle oldu. Bunun Için yönelik, gündelik üretim ölçüsü lansmandan itibaren 2 katına çıkarak 680 araca ulaştı.

Peugeot 2008 bununla birlikte İrlanda’da, İtalya’da, İspanya’da, Fransa’da, Polonya ‘da ve Türkiye’de tahmini 10 hediye kazandı. Bununla Birlikte, toplamında satışların yüzde 68’inin üst donanım düzeylerinde gerçekleşmesiyle, Peugeot’nun B segmentindeki ürün gamında, artış stratejisine katkıda bulundu.

Fransız otomobil markalarından Peugeot’nun orta üst segmentindeki (D sınıfı) imajının yeni ifadesi olan 508, versiyona göre standart veya opsiyonel olarak sunulan Navigasyon, Renkli Head up Ekranı, Dört bölgeli otomatik klima, Akıllı ışık sistemli aktif Xenon farlar, Sürüşe duyarlı yönlendirmeli farlar, Akıllı anahtar, Elektrikli park freni, Sürücü için elektrikli bel masajı, Yol bilgisayarı, JBL hi-fi ses sistemi gibi donanımlar, 508’in özel karakterini daha da güçlendiriyor.
Yeni 508, müşterilerin bütün duyularına hitap eden modern ve geleceğe yönelik bir tasarım sunuyor. Bu göz alıcı tasarım sedan ve SW olmak üzere iki farklı gövde tipi ile karşımıza çıkıyor.

Peugeot’nun HDi FAP dizel, VTi ve THP benzinli motorlar konusundaki bilgi birikimi ve Ar-Ge çalışmaları ile 508 performans ve CO2 salımı bazında liderler arasına yer alıyor. Yeni Peugeot 508’in zengin motor seçenekleri Euro 5 normuna sahip. Yeni Peugeot 508 HDi FAP dizel motor gamı 1.6 HDi 112 hp, 1.6 e-HDi 112 hp Auto6R, 2.0 Hdi 163 hp Otomatik ve 2.2 Hdi 204 hp Otomatik seçeneklerinden; benzinli motor gamı ise 1.6 VTi 120 hp Auto6R, 1.6 THP 156hp ve 1.6 THP 156hp Otomatik seçeneklerinden oluşuyor.

Yeni Peugeot 508, Marka için e-HDi teknolojisi ile yeni nesil STOP & START sisteminin ilk kez kullanıldığı model oldu. Hızlı, işlevsel ve sessiz çalışan e-HDi ile şehir içinde %15’e varan yakıt tüketimi ve CO2 salım kontrolü sağlanıyor.

Peugeot 508, Türkiye’deki tüm Peugeot bayilerinde eş zamanlı olarak yapılan tanıtımlar ile 15 Mart tarihinde 53.000 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatları ile satışa sunuldu.

Yeni Peugeot 508, Access, Active, Allure ve GT olmak üzere 4 farklı ekipman seviyesi ile pazara sunuldu. Access donanım seviyesinde ön, yan, perde hava yastıkları, arka park sensörü, 16” alüminyum alaşım jantlar, ESP, EBD, AFU, Hill Assist hız sınırlama / sabitleme sistemi, elektrikli ön ve arka camlar, çift bölgeli otomatik klima, ön sis farları, direksiyondan kumanda edilebilen Radyo CD / MP3, Bluetooth telefon kiti, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, yol bilgisayarı ve çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi standart olarak sunulurken yağmur sensörlü otomatik silecekler, otomatik yanan farlar ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynasından oluşan Görüş Paketi ile 17” Alüminyum Jantlar opsiyonel olarak sunuluyor.

Active donanım seviyesinde Access’e ilave olarak ön ve arka park sensörü, elektrikli katlanan yan aynalar, Görüş Paketi, elektrikli koltuklar ve 17” alüminyum alaşım jantlar (Sadece SW’da) standart olarak yer alıyor. Head up ekranı, Sunroof, dört bölgeli otomatik klima, Navigasyon, yarı deri elektrikli ön koltuklar ve17” alüminyum alaşımlı jantlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Allure ekipman seviyesinde Active’e ek olarak park mesafe ölçüm sistemi, elektronik park freni, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, Head up ekranı, deri koltuklar, dört bölgeli otomatik klima, akıllı ışık sistemli Xenon farlar, 17” alüminyum alaşım jantlar standart olarak bulunurken, Sunroof, Navigasyon, ısıtmalı ön koltuklar, Güvenlik Paketi ve 18” alüminyum alaşımlı jantlar opsiyonel ekipmanlar olarak dikkat çekiyor.

508 ürün gamının en üst ekipman seviyesi olan ve 2.2 Hdi 204 hp Otomatik motor seçeneği ile sunulan GT versiyonunda ise Allure’e ilave olarak 18” alüminyum alaşım jantlar, yarı deri koltuklar, ısıtmalı ön koltuklar ve ayarlanabilir baldır desteği standart, sunroof ve 19” alüminyum alaşımlı jantlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Türkiye piyasasında daha önceden aradığını bulamayan SW tipi araçlar artık daha fazla talep görmeye başladı.  Geniş iş hacmi daha fazla bagaj ile tam bir aile otomobili olan bu tür araçlar Avrupa’da çok fazla tercih ediliyor. Artık ülkemizdede göze hoş gelen Sw araçlar daha spor hale geldiği için çok fazla piyasası oluşmaya başladı. Hatta 2. elde  talep olduğu için daha hızlı satıldığı söyleniyor.

Peugeot 206 Sw görünümü ve kasa yapısıyla gerçekten çok hoş bir araç.  Tam anlamıyla SW diyemeyiz çünkü bagajı sınıfında araçlar kadar büyük değil. Spor bir bagaj diyebiliriz.  Ama yeterli ihtiyacı HB göre fazlasıyla karşılıyor. 206 Sw bütün camları renkli olarak sunulmuş içi komple Hb kasa ile aynı. Dilerseniz bagajı açmadan kumandadan sadece arka camı açarakda pratik olarak eşyalarınızı alıp koyabilirsiniz.  Dizel be benzinli olarak satılmış olan araçlar Lpg li olarakta yakıtta gayet uygun.

peugeot 208 fotoYeni Peugeot 208, markanın yeni tasarım çizgisini gözler önünü seriyor. Radyatör ızgarası, hem gece hem de gündüz farlarının bakışını pekiştiren LED’ler, Peugeot amblemi, yanlarda yer alan krom çerçeve otomobile ilk bakışta öne çıkıyor. Araç, 3 ve 5 kapılı olmak üzere iki farklı gövde tipine sahip. 207’ye göre boyu 7 santimetre kısalarak 3.70 metreye inen 208’in iç mekanı ise büyümüş. Diz mesafesi 5 santimetre artırılmış.

208’de dikkati çeken değişimlerden biri de ağırlıkta görülüyor. Otomobil, 207 modeline oranla 110 kilogram hafiflemiş, bu sayede yakıt tüketimi düşürülmüş.

peugeot 208 konsolStilde yeniden doğuş, Peugeot 208 markanın yeni estetik kodları tanımlıyor ve bu kodları daha da ileriye taşıyor. Bağımsız havalandırma ızgarası, özel tasarım led gündüz farları, bumerang şekilli arka lambalar, kısacası her ayrıntı otomobilin geri kalanıyla uyum içinde tasarlandı. Heykelsi, atletik ve aynı zamanda kusursuz ve seçkin tasarımı markayı yeni ve baştan çıkartıcı bir modernlik düzeyine taşıyarak tutku, dinamizm, dinginlik ve aynı zamanda muzipçe çağrışımlar yaratıyor. Otomobilin beş ve üç kapılı iki farklı göde tipi özellikle işlenirken üç kapılı modelin arka kelebek cam hareketi akla modelin görkemli atalarını getiriyor.

Hatchback aracın iç mekanında en büyük yenilikler belirgin şekilde küçültülen direksiyon simidi, gösterge paneli ve 7 inç büyüklüğündeki renkli dokunmatik ekran olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin iPad tadındaki ekran farklı işlevlere kolay erişim sağlıyor. Radyo, eller serbest Bluetooth kit, USB bağlantısı, müzik dosyalarının okunması ve navigasyon gibi… Panoramik cam tavanı çevreleyen mavimsi ışık da 208’i oldukça çekici hale getiriyor. Peugeot, 208 modeliyle birlikte yakıt tüketimi ve çevre konusunda önemli iyileştirmeler gerçekleştirdi. Özellikle 1.2 litre hacmindeki 3 silindirli benzinli motor dikkati çekiyor. 3 silindirli benzinli motor 207 modeline oranla 100 kilometrede 2 litre daha az yakıt tüketiyor. 100 km’de ortalama yakıt sarfiyatı 4.3 litreye inerken, karbon salınımı 99 grama düşürülmüş. Dizelde 100 km’de ortalama yakıt tüketimi 3.4 litreye indirilmiş. 68 beygir güç üreten 1.4 litre e-HDi dizel motorlarda yer alan Start-Stop sistemi de şehir içinde yüzde 15’e varan oranda yakıt tasarrufu sağlıyor.

Peugeot 208, 3 dizel ve 3 benzinli olmak üzere 6 motor seçeneğe sahip. Otomobil, Access, Active ve Allure olmak üzere 3 farklı versiyon ile pazara çıkacak. Yeni 208’in fiyatı 29 bin 900 liradan başlayacak.

peugeot 208 resim

J10 – AnasayfaSınıfında yolcu taşımak amacıyla tasarlanmış yegane araçlardan birisi olarak J10 , üstün süspansiyonu ile yolları hissettirmemeye devam ediyor. Fason otomobil üretimi yapan Karsan, 29 yıldır ürettiği J9 minübüsü yenileyerek J10 adı ve kendi markasıyla satışa çıkardı. Firma markasını kullandırmayan Fransız Peugeot’yu kıskandırdı. Karsan’ın 60 kişilik bir ekiple geliştirdiği J10’un yüzde 49’u yenilendi. Yıl sonuna kadar 2 bin J10 üretmeyi hedefleyen Karsan, gelecek yıl 3 bin adet üretim gerçekleştirecek. J10’un ihracat hedefi ise bu yıl 200 adet, 2011’de ise bin adet.

Tasarımı ve ekonomik işletme maliyetiyle sahibini, güvenlik ve konfor özellikleriyle de aileleri cezbedecek.Yeni nesil Euro 4 motor hem sessiz hem de tam bir yakıt ekonomisi uzmanı. 2287cc’lik hacmi ile büyük işleri düşük yakıt tüketimiyle başarmak için yaratıldı. Intercooler özelliğine sahip Turbo Dizel motoru 96 beygir güç üretirken her türlü yol şartında maksimum çekiş gücü sağlıyor.
Sürücü ve ön yolcu tarafında yer alan tam açılır elektrikli camlar, araç genelinde mükemmel ısıtma-soğutma sağlayan havalandırma sistemi, joystick vites, geniş torpido gözleri, CD ve MP3 çalarlı müzik sistemi… J10’da konfor opsiyonel değil standart.
Geniş kapı ve otomatik basamak, öğrencilere iniş-biniş kolaylığı sağlarken; regülasyona uygun olarak düzenlenmiş emniyet kemerleri, özel ‘Okul Taşıtı’ etiketi ve ışıklı dur lambası da standart olarak sunuluyor.

Farklı şasi boyu ve koltuk kapasitesi alternatifleri ve okul, servis ve hat taşımacılığına yönelik geniş ürün gamı ile dikkat çeken J10, her ihtiyaca cevap veriyor. J10, rakiplerinden farklı olarak sınıfında 14+1, 17+1, 20+1 yolcu kapasitesi sunabilen ender araçlardan biri olmanın yanısıra, regülasyonlara uyum sürecinde 14+1 segmentinde koltuk kaybetmeyen nadir modellerden biri olarak da öne çıkıyor.

Araç Modeli Tavsiye Edilen
Anahtar Teslim Fiyatı (TL)
Tavsiye Edilen
Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (TL)
Karsan J10 14+1 56.176 51.176
14+1 Long 61.740 57.240
17+1 54.709 52.409
17+1 Okul 54.966 52.666
17+1 Long 58.109 52.309
20+1 60.324 58.024
20+1 Okul 60.581 58.281

Fransız otomobil üreticisi Peugeot markasının global anlamda başlattığı yenilenme trendinin ilk aşamasını oluşturan Spor otomobili RCZ, bize ilk etapta auti TT anımsatmadı değil. Özgün ve yenilikçi tarzı, özel iç mekânı, dinamik olduğu kadar çevreci motor seçenekleri ve yoğun sürüş keyfi ile donatılmış bir coupe.RCZ’nin çekici dış tasarımı iç mekanda da sürdürülmüş. Akıcı çizgilerden oluşan kokpit, sürücünün ideal sürüş pozisyonu için tasarlanmış. RCZ’nin iç mekanı sürücünün otomobile adım atar atmaz sportif ve seçkin bir ambiyans içine girmesini sağlıyor. RCZ 384 litre ile sınıfının en cömert bagajlarından birine sahip. Arka koltukların yatırılmasıyla bu hakim 760 litreye kadar yükseliyor. Yierling ve Carbon olmak üzere iki donanım seviyesi ile satışa sunulan RCZ’de 1.6 litrelik, benzinli, turbobeslemeli olan 156 HP ve 200 HP’lik iki motor seçeneği mevcut. 1.6 THP 156 HP’lik motor otomatik şanzıman veya manuel şanzımanla alınabilirken, 1.6 THP 200 HP’lik motor sadece manuel şanzımanla alınabiliyor. Peugeot RCZ Yearling Beyaz ve siyah olmak üzere 2 renk seçeneğine sahip.

Maksimum 217 km/s’ye (otomatik 213 km/s) çıkan Peugeot RCZ 1.6 THP 156 HP; 0-100 km/s hızlanmasını 8.0 saniyede (otomatik 8.4 saniye) tamamlarken, fabrika verilerine göre ortalama 6.7 lt/100 km (otomatik 7.3 lt/100 km) tüketim değerine sahip. Bu değerler RCZ 1.6 THP 200 HP’de sırasıyla 237 km/s, 7.5 saniye ve 6.9 lt/100 km olarak açıklanıyor.

Fiyat Listesi

 

Peugeot, küçük ve orta boy otomobil segmentinde büyük bir oyuncu , Peugeot 206 Plus, yaklaşık 6.500.000 Peugeot 206 1998 yılından beri üretilen soyundan ile yelpazesini genişletiyor. Peugeot en çok sattı modeli olan 206’yı makyajlayarak 2009 yılında ürettiği “Peugeot 206 +” yani “206 Plus olarak satışa sunmaya devam etti. Dış stili kararlılıkla modern, 207 şıklığından ilham alıyor. Yeni bir kaporta , yeni bir radyatör ızgarası ve yeni farlar bu güçlü kişiliği vurgulamakta.Büyüklüğü ve / ekipman oranı, Peugeot 206 Plus fiyatı ile 107 , 1007 ve 207 arasında Peugeot aralığında onun hak ettiği yeri alıyor.

İlk bakışta göze çarpan ve ‘207’nin aynısı olmuş’ dedirtecek kadar benzerlikler taşıyan yeni ön kısım ve daha dikkat çekici hale getirilen arka kısım rahatlıkla göze çarpıyor. 206+, 1998 yılının iç tasarımına sahip 206’ya 2009 yılında yeniden sihirli bir değnekle dokunulmuş hissi uyandırıyor. Modern dış tasarımı, yeni motor kaputu, yeni panjur ve farları otomobilin yeni tasarımının en belirgin noktaları.

Her ne kadar 207 gibi dursa da, ön kaput üzerindeki hava delikleriyle adeta 206 olduğunu ispatlamaya çalışan otomobilde asıl değişim iç kısımda yapılmış. Yaşlı ‘genç’ 206’nın belki de en beğenilmeyen yanı olan işçilik ve kullanılan malzeme kalitesi, 206+ modeliyle adeta yerle bir edilmiş. Onlarca detayla donatılan otomobil, 206’nın malzeme kalitesi düşük konsolundan kurtulup, hem daha güncel hem de daha işlevsel ve teknolojik özelliklere sahip bir hale getirilmiş.

Benzinli motorları 1.1 litre 60 beygir ve 1.4 litre 75 beygir güç sunan 206+’ta ayrıca 70 beygir güç üreten 1.4 litre HDi motor da tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

1.4 litre 75 beygir
Teknik Özellikler
Hacim (cc) 1360
Maksimum Güç (hp/dd) 75 / 5500
Maksimum Tork (Nm/dd) 120 / 3400
Maksimum hız (km/saat) 170
0-100 km/saat’e ulaşma (saniye) 13.1
100 km’de şehir içi yakıt tüketim (litre) 9.1
100 km’de şehir dışı yakıt tüketimi (litre) 4.8
100 km’de karma yakıt tüketimi (litre) 6.3
Karbon Dioksit (CO²) salımı (gr/km) 150
Yakıt tankı (litre) 50
1.4 HDi 70 bg – 5 ileri man.
Teknik Özellikler
Hacim (cc) 1398
Maksimum Güç (hp/dd) 70 / 4000
Maksimum Tork (Nm/dd) 160 / 2000
Maksimum hız (km/saat) 166
0-100 km/saat’e ulaşma (saniye) 13.8
100 km’de şehir içi yakıt tüketim (litre) 5.4
100 km’de şehir dışı yakıt tüketimi (litre) 3.5
100 km’de karma yakıt tüketimi (litre) 4.2
Karbon Dioksit (CO²) salımı (gr/km) 110
Yakıt tankı (litre) 50

Şehir içinde kullanım için, park sorunu çekenler veya günlük yaşantınızı küçük bir araç ile süslemek isteyenler için ideal bir otomobil. Bu tarz araçların bagaj hacmi oldukça ufak olduğu için ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağını ona göre hesaplamanızda fayda var.Yeni Peugeot 107 2009 yılında ‘ yükseltilmiş iç mekan ile gelişmiş ekipmanları ile yeni yüzü şık bir görünüme kavuştu.Yine görünüm olarak daha keskin ve daha dolgun kişiliği yansıtan yeni ön uç stili ile gelişmiştir. Alt ön panelin yeni bir duruşu daha fazla sağlamlık sağlıyor.Diğer Peugeot aralığı modelleri gibi alt bölümünde o konumlandırır plaka , ve bir hava girişi artık çapraz link ızgara özelliği sunan dizayn yeni bir tasarım olarak görünüyor. Bu yeni alt ön panel kullanılabilir aksesuar olarak bulunmaktadır sis farları , yan havalandırma ızgarası ile tam ve dekoratif bir hava vermiş. Ön ızgaraya eklenen krom tasarımdan son derece çağdaş özgün görüntü veriyor.
Araç ölçüleri Uzunluk 3.43m , eni 1.63m , yükseklik 1.465m , dingil mesafesi 2.34m.


Araçtaki donanımları

Arka parsel raf , ABS EBFD ve CSC , Kumaş Döşeme , entegre ön koltuk kafalıkları , stereo radyo mp3 soketi, 2 arka 3 noktalı emniyet kemerleri, sürücü hava yastığı , yolcu hava yastığı ve elektrikli hidrolik direksiyon ile / cd çalar
Düz vites şeçeneğiTeknik Özellikleri
Hacim (cc) 998
Maksimum Güç (hp/dd) 68 / 6000
Maksimum Tork (Nm/dd) 93 / 3600
Maksimum hız (km/saat) 157
0-100 km/saat’e ulaşma (saniye) 13.7
100 km’de şehir içi yakıt tüketim (litre) 5.5
100 km’de şehir dışı yakıt tüketimi (litre) 3.9
100 km’de karma yakıt tüketimi (litre) 4.5
Karbon Dioksit (CO²) salımı (gr/km) 106
Yakıt tankı (litre) 35
Triptonik vites şeçeneği teknik özellikleri
Hacim (cc) 998
Maksimum Güç (hp/dd) 68 / 6000
Maksimum Tork (Nm/dd) 93 / 3600
Maksimum hız (km/saat) 157
0-100 km/saat’e ulaşma (saniye) 13.7
100 km’de şehir içi yakıt tüketim (litre) 5.5
100 km’de şehir dışı yakıt tüketimi (litre) 4.1
100 km’de karma yakıt tüketimi (litre) 4.6
Karbon Dioksit (CO²) salımı (gr/km) 107
Yakıt tankı (litre) 35

Fiyatlar

Düz vites seçeneği 24,900 triptonik vites seçeneği ise 26,900 olarak satılıyor.

İstanbul’daki Peugeot Yetkili Servisleri ve Bayileri Telefon ve Adresleri

Mepa (Plaza) Peugeot Yetkili Servis
Beysan Sanayi Sitesi.Sanayi Cad. No:1 / 3 Haramidere – Avcılar
Tel: 0212 422 55 55 fax:(212) 422 60 50

Berke (Plaza) Peugeot Yetkili Bayii
Yenimahalle Aksu cad. Vezüv fabrikası içi Bakırköy
Tel: 0212 572 76 77 fax:(212) 572 75 85

Mepa (Plaza) Peugeot Yetkili Bayii
İstasyon Cd. No:1 Yeşilyurt – 34000 Bakırköy
Tel: 0212 662 93 93 fax:(212) 662 98 97

Efe (Plaza) Peugeot Yetkili Servis
Uluyol Cd. No:37/A – 34000 Bayrampaşa
Tel: 0212 615 07 25 fax:(212) 578 80 75-85

Efe (Plaza) Peugeot Yetkili Servis
Eski Büyükdere cad. No.41 4.Levent – 34000 Beşiktaş
Tel: 0212 444 73 33 fax:(212) 280 39 00

Berke (Plaza) Peugeot Yetkili Servis
Sahil Yolu Kennedy Cd. No:134 Yenikapı – 34000 Fatih
Tel: 0212 633 60 61 fax:(212) 633 48 22

Başaran Peugeot Yetkili Servis
Bostancı Oto San. Sitesi Huzurhoca Sok. 82/7-8-9-10 İçerenköy Kadıköy
Tel: 0216 575 71 71 fax:(216) 574 96 22

Can(Showroom) Peugeot Yetkili Servis
Karaman Çiflik yolu cad. Ataşehir. Girişi No.1 – 34000 Kadiköy
Tel: 0216 469 27 77 fax:(216) 469 27 74

Mepa (Plaza) Peugeot Yetkili Bayii
Bahariye Cd. Basın Ekspres Yan Yolu No:12 İkitelli – Küçükçekmece
Tel: 0212 698 44 44 fax:(212) 470 93 00

Yıldırım (Plaza) Peugeot Yetkili Servis
Akgüvercin Sk. No:3/5 Küçükyalı – 34000 Maltepe
Tel: 0216 417 32 32 fax:(216) 388 82 87

Erler Peugeot Yetkili Bayii
Fevzi Çakmak Mah.Cemal Gürsel Cad. No:40/A Kaynarca – Pendik
Tel: 0216 396 45 53-54-55 fax:(216) 396 43 43

Bolluk Peugeot Yetkili Bayii
4.Levent San. Sitesi Altınay Cad. Papatya Sok. No.5 – Seyrantepe
Tel: 0212 294 71 71//294 23 47 fax:(212) 295 2261

Piyalepaşa Bulv. Pim3 İş Merkezi Zemin Kat Okmeydanı – Şişli
Tel: 0212 210 16 66 fax:(212) 210 16 74

Can (Plaza) Peugeot Yetkili Bayii
Bostancı Yolu Cd. Özenç Sk. No:42 Yukarı Dudullu – 34000 Ümraniye
Tel: 0216 466 85 55 Pbx fax:(216) 499 74 11

Tekoto (Plaza) Peugeot Yetkili Bayii
Teraziler Cd. No:1 Çamlıkdurağı Sarıgazi – 34000 Ümraniye
Tel: 0216 621 05 00 fax:(216) 621 05 15

Açı (Plaza) Peugeot Yetkili Servis
Zeynep Kamil Nuhkuyusu Cd. No:10 Altunizade – 34000 Üsküdar
Tel: 0216 559 15 59 fax:(216) 651 60 77

Aktif-İriyıl (Plaza) Peugeot Yetkili Bayii
Bulgurlu Mh. Libadiye Cd. No:24 81190 – 34000 Üsküdar
Tel: 0216 428 93 00 Pbx fax:(216) 428 92 42


Peugeot 2006 yılının yazından beridir 207 ismiyle halen satışa sunulmakta olan hatchback modelidir. Ağustos 2006’da Türkiye’ye ithal edilmiştir. Aracın “Trendy”, “Comfort” ve “Dynamic” paketleriyle satışa sunulmaktadır. Peugeot 207, ülkemizde 1.4 litre 75 HP, 1.4 litre 16 V 90 HP benzinli ve 1.4 litre HDi 70 HP, 1.6 HDi 90 HP dizel motor seçenekleriyle satılıyor. Peugeot 207, yumuşak köşeleri ve belirgin çizgileriyle dikkat çekiyor. Araçta bütünüyle yenilenen arka görünüm, iç mekanı genişleterek daha kullanışlı ve pratik bir alan oluşturdu.Yeni 207`lerde sürücünün hız sınırlarını aşmamasına yardımcı olmak üzere `Cruise Control` ile birlikte değişken hız sınırlayıcısı standart veya opsiyonel olarak sunuluyor. Yüksek teknoloji özellikleriyle dikkat çeken yeni Peugeot 207`de düşük lastik basıncı algılama sistemi sayesinde, havası inik ve hasarlı lastikler çok fonksiyonlu ekranda görüntüleniyor. Gelişmiş bir park yardımı sistemi ile donatılan araçta, mesafe sesli bir uyarı sinyali ile birlikte ekran üzerinde aracın konumuyla alakalı uyarı çubukları yeralıyor. Kötü kokulara son.207`de yeralan bir diğer özellik ise ön panele gizlenmiş olan ve patentli teknolojisi ile yolcu bölmesine hoş esanslar yayan koku difüzörü. Koku difüzörü donanımına sahip araçlarda, bir tanesi sigara kokusunu önlemeye yönelik olan yedi farklı esans sunuluyor. Kartuşları değiştirilebilen esans seçenekleri, Fransa`nın önde gelen bir parfüm markasından tedarik ediliyor.

Yakıt verileri

1.4 dizel Hdi motor Şehir içi/ dışı: 5,8/3,8 lt

1.4 16 valf : 8.5/5.3/6.4 l/100km
Peugeot – 207 1.6 16v HDi 6.0/4.1/4.8 l/100km