Yeni 2011 Jeep Compass tamamen yenilendi, 2011 Jeep Grand Cherokee yeni bir başlık ile, yeni ön çamurluklar, yeni şerit ve yeni farlar yanı sıra tüm Jeep araçlarda bulunan geleneksel 7 bölmeli krom ön ızgarası ile daha mükemmel. Ileri aydınlatma performansı ve dörtlü reflektör farlar kullanımı ile sis lambaları haha yüksek uşuk gücüne sahip. Ön görünümde kaput ince bir çıkıntı ile geliştirilmiştir. Sonuç çok daha ciddi olduğunu ve her türlü hava ve sürüş koşullarında Jeep Compass ‘özelliği taşıyan bir suv araç görüyoruz. Gövde rengi ince arka spoyler ,krom uçlu egzoz aracı süslüyor. Topping, tavan rayları slimmed görünüm ve parlak bir tasarım uygulanmış. Standart 17 inç alüminyum jantlar ve 18 inç alüminyum veya krom kaplı tekerlekler Limited modellerde mevcuttur. Yeni 2011 Jeep Compass ve Goodyear 17 inç her türlü arazi için uygun lastikler, dört mevsim paspaslar, gündüz çalışan farlar bulunuyor.

Jeep Compass 158 beygir (117 kW) gücündeki motorun yanı sıra Pusula ve Latitude modelleri için 2.4lt hacme sahip diğer model ise 172hp güç ve 223Nm tork sunuyor.Değişken zamanlı valf teknolojisi kullanılan motorlar 5 vites manuel ya da CVT otomatik olarak satın alınabilecek.

2011 Compassaracının , Latitude ve Limited üç konfigürasyonları mevcuttur. Tüm önden çekişli mevcuttur, Freedom Drive I full-time, aktif 4 × 4 sistemi veya Freedom Drive II Off-Road Paketi full-time, aktif düşük seviye özelliklere sahip 4 × 4 sistemi.

Aracın fiyatı

Compass 2.0 CRD 2.0lt, 140hp 71.725 TL