arabam modeller
Arabam Araba Modelleri 2. el Sorgulama Arabalar Otomobil Modifiye arabamodel.com

2. El Honda City

 

Eski Honda City sizin için araştırdım. Bu araçlar 2006 ile 2008 sonuna kadar çıktı. Bu segmenteki araçlarla karşılaştırdığımda beklemediğim bir konfor ile karşılaştım.  Honda kalitesini bu araçta yine gözlemleyebiliyoruz. Aracın en düşük  Modeli City Sport ta bile bir çok özellik standart olarak tutulmuş. Çoğu araçta arka koltuklar yatmazken, kotuk döşeme kalitesi arka koltuk başlıkları ve 2 bölmeli 90 derece yatan koltuklar bulunuyor. Arka koltuğun otorduğunuz kısmıda 90 derce havaya kalkarak arka kısımı tamemen iptal edebiliyorsunuz. Buda büyük eşyaları götürmenize yardımcı olacak.  Araçta çift  hava yastığı, elektirikli ısıtmalı ayna, klima, cd çalar teyp, 4 cam otomatik, far yükseklik ayarı,elektirik destekli direksiyon, merkezi kilit ve daha birçok özellik standart olarak sunulmuş. 500 litrelik bagajı görünce gerçekten çok hoşuma gitti. Bu denli büyük bagajı çoğu C segmen arabalarda bile görmek imkansız.  Arka koltukları tamamen yatırdığınızda 180 cm lik bir uzunluk oluyor ve 2 kişinin rahat yan yana yayacağı bir mesafe oluyor. Ön konsolda Jazz ile aynı sayılır. Gösterişli ve kullanışlı bir ön göğüs görebiliyoruz. Sağ yana 2 tane torpido gözü yerleştirilmiş.

Aracın 1.4 lük motoru şehir içi için gerçekten ideal. Yakıt tüketimide sınıfının en düşüğü diyebiliriz. Sehirler arası 4,8, karışık 5,6 ve şihir içi 7,1 verilmiş.

Kısacası 2. el  bir araç düşünüyorsanız kesinlikle tavsiye edeceğim 1 numaralı araçlardan birtanesi. Aile ve şehir içi kullanabileceğiniz geniş konforlu uygun yakıtlı benzinli bir araç.

İkinci el Citroen Xsara Özellikleri Fiyatları

Citroen firmasının 2005 yılında üretimini sonlandırdığı bir araç olan Xara modeli,  ikinci el piyasasının az rastlanan ve az tercih edilenlerinden olsa da Citroen Xsara bir dönemler Sebastien Leab ile WRC‘de ortalığı kasıp kavuruyordu. Yerini C4 bırakarak satış potansiyelini daha fazla arttırdığı gözleniyor.

İlk üretimi 1997 model olan otomobil  Citroen’in kompakt sınıfındaki temsilcisi idi. 2000 yılında bir takım makyajlı dğişiklik ile daha hoş bir görünüme sahip olan Xara  ile Sebastien Leab ile tam 3 kez Dünya Ralli Şampiyonu olmayı başardı.

Türkiye’ye iki çeşit benzinli motoru ( 1.6, 2.0 lt benzinli ) ve 1.4, 2.0 olmak üzerine yine 2 çeşit dizel seçenekleriyle ithal edildi. 1.6 lt’lik modellerinde opsiyon olarak otomatik vites seçeneği de bulunmakta.

Tasarım benzerliği ile  ağabeyi Xantia’ya benzeyen Xsara, ince burun ve far yapısı  ve liftback yapılı arka tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca PSA grubunda bulunan Peugeot 306 ile aynı platformda üretildi.

Xara’ının Çeşitli Özelikleri

Çoğu otomobilde meydana gelen ön far nemlenmesi ve buna bağlı kısa devre, aydınlatma arızaları gibi arızalar ne yazık ki Citroen Xsara’da da meydana gelebiliyor. Bunlardan başka, frenlerde erken deformasyon da söz konusu. Yekünde, Citrone Xsara yerine geçtiği ZX’den çok çok iyi.

Sınıfında konfor ve güvenlik bakımından en başarılı otomobillerden birisi olan Xsara beklentileri tam anlamıyla yerine getiriyor. Direksiyon tepkileri de çok başarılı.

Fiyatları:  Xara fiyatları 97 modelleri 9 bin tl civarından başlıyor. 2004-2005 1.4 dizel fiyatları ise 13.500 başlıyor yukarıya çıkan opsiyonel fiyatlara sahip

  
null

Özel Arama
araç takip sistemi medyum önay Adblue Emulator