Hyundai’nin SUV segmentindeki lüks modeli ix55 Türkiye piyasasında kendine yer arıyor. Daha önce bu segmenteki  segmentindeki  diğer araçları  Tucson ve Santa Fe’den sonra ix55 ile piyasaya daha güçlü girmeyi düşünüyor.

Hyundai ix55 te başta öne çıkan görünüş özellikleri, cüsseli görüntüsü, şık tasarımı,  üstün sürüş dinamikleri, güvenlik ekipmanları ve diğer firmaların  opsiyonel sunduğu bazı özellikleri standart olarak sunduğu ifade edilen açıklamada, zengin donanımıyla Avrupada oldukça sevilen model Türkye’dede umduğu ilgiyi görmek istiyor.  

Aracın Özelllikleri

Aracın dış görünüşüne bakacak olursak; Ön bakışta  xenon farları, farklı bir  ön ızgarası ve kaslı omuzlarıyla dikkat çeken ix55, yolcularına güven hissini en üst seviyede sunan yüksek bel çizgisi ve arka bölümdeki büyük stop lambaları ile egzoz çıkışları sayesinde göze en iyi şekilde hitap ediyor. Artırılan yüksekliği ve güçlü yürüyen aksamı sayesinde karlı veya çamurlu yollarda olduğu kadar arazi koşullarında da üstün çekiş sunan ix55, asfalt üstünde de kabiliyetlerini en iyi şekilde sergiliyor. Kabin içinde de segmentinin gerektirdiği genişliği fazlasıyla sağlayan araç, fonksiyonellik, ekipman, konfor ve lüks konularında da 7 yolcusu için her türlü özelliği sunuyor.

Kaliteli ahşap, deri ve süete yer verilen şık kabin içinde 7 hoparlörlü ve subwoofer ile amfili Infinity marka iPod/MP3 uyumlu müzik sistemi, çok fonksiyonlu yol bilgisayarı, mavi ışıklandırmalı göstergeler, çift bölgeli elektronik klima, hız sabitleyici gibi birçok özellik standart olarak sunuluyor.

İç Hacmi : Uzunluğu  4 bin 840 milimetre , genişliği ise bin 972 milimetre ve Yüksekliği ise bin 795 milimetre yüksekliğe sahip  Oldukça geniş bir bagaj hacmine sahip olan araç 598 litre  arka koltuklar yatırıldığında bin 746 litreye kadar büyütülebiliyor.

McPherson kovanları ve arkada da çok kollu süspansiyonlara yer verilen, son teknoloji ürünü bilgisayar teknikleriyle hazırlanmış tasarıma sahip, hem güçlü, hem ekonomik hem de çevre dostu olan 3.0 litre V6 CRDi turbo dizel motorun bulunduğu Hyundai ix55’in anahtar teslim satış fiyatının 185 bin TL olduğu kaydedildi

Uzun süredir Türkiye piyasasında satılmayan Hyundai markasının Elentra aracı tamamen yenilendi. Markanın bir süredir tüm modellerinde görülmeye başlanan keskin çizgilere kavuşan Elantra haziran ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuldu.  Yeni Elantra, gövde tasarımındaki keskin çizgiler ile sportif ama aynı zamanda da prestijli ve modern bir görünüme sahip. Sportif sürüş karakteri ve güçlü motorunun dışa vurumu olan belirgin hatlar, Yeni Elantra’nın tasarımında öne çıkıyor. Markanın karakteristik yüzü olan altıgen panjur Yeni Elantra’nın da tasarımında kullanıldı.Yeni Elantra, 4530 mm’lik uzunluğa, 1775 mm’lik genişliğe ve 1445 mm’lik yüksekliğe sahip. Dış boyutları ile paralel olarak dingil mesafesi de uzatılan Yeni Elantra’nın bu sayede iç mekanında geniş bir yaşam alanı elde edildi. Bu sayede önde ve arkada sınıfının en uzun diz ve omuz mesafesinin sunan Yeni Elantra, 485 litrelik de bagaj hacmi ile rakiplerinin karşısında öne çıkıyor.

132 beygir güç üreten 1.6 litrelik motorla satılmaya başlanacak. Gamma serisi GDI (Direkt Enjeksiyonlu Benzinli) motor ve ön tekerleklere gücünü aktaran 6 ileri düz ve  otomatik şanzıman da tanıtıldı. 137 PS maksimum güce ve 167 Nm maksimum torka sahip olan bu yeni motor, çok noktadan enjeksiyonlu bir motora göre yüzde 13 oranında daha fazla güç, daha düşük yakıt tüketimi ve daha az emisyon salınımı sağlıyor. Yeni Elantra’nın ödüllü motoru; düz vites seçeneği ile ortalama 6,4 litre, otomatik vites seçeneğinde ise ortalama 7,0 litre yakıt tüketiyor.

Sınıfında aktif ve pasif güvenlik seviyesi ile öne çıkan Yeni Elantra’da önde sürücü ve yolcu hava yastıkları ile yan ve perde hava yastıkları hem Mode hem de Prime donanım seviyesinde standart olarak sunuluyor. ABS, ESP, BAS (Fren destek sistemi), VSM (Araç stabilite yönetim programı) ve soğutmalı fren disklerinin tüm donanım paketlerinde standart olarak sunulduğu Yeni Elantra’da ayrıca Immobilizer, Park sensörü, otomatik kilitlenen ve kaza anında otomatik açılan kapı kilitleri de standart.

Fiyat Listesi

1.6 D-CVVT MODE 41.800 TL

1.6 D-CVVT MODE OTM 44.550 TL

1.6 D-CVVT PRIME OTM 49.800 TL

Hyundai yeni aracı Accent Blue Yakıt Verileri düz ve otomatik vites olarak aşağıdaki listeden bakabilirsiniz

 1.4 Düz Vites

Şehir içi 7,8   Şehir dışı 4,8   Ortalama 5,9

1.4 Otomatik 4 ileri

Şehir içi 8,5   Şehir dışı 45,0   Ortalama 6,3

1.6 Vgt Dizel 6 ileri

Şehir içi 5,4   Şehir dışı 3,9   Ortalama 4,4

1.6 Vgt Dizel 4 ileri

Şehir içi 7,1   Şehir dışı 4,5   Ortalama 5,6

Hyundai Accsent serisine yepyeni bir modelle girerek göz alıcı bir otomobile imza atmış görünüyor. ilk defa 1976 yılında Pony adıyla üretilen ve bugüne kadar dünya çapında en çok satılan Hyundai modeli unvanını elinde tutan Accent, yedinci neslinde “Accent Blue” adıyla, Hyundai’nin ilk kez uygulamaya başladığı 5 Yıl Üçlü Bakım paketiyle ve 33 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

Çalışmalarına ilk olarak 2005 yılında başlanan Yeni Accent Blue, 180 milyon dolarlık bir yatırım ve 5 yıllık bir ürün geliştirme sürecinin ardından seri üretime geçti. Hyundai’nin “modern premium” anlayışının ilk modeli olan Yeni Accent Blue, modern dizaynı, yüksek işçilik ve malzeme kalitesi, düşük tüketimi ve üstün performansı ile önceki Accent modellerinin başarısını daha da ileriye götürmeye hazırlanıyor.

Hyundai´nin “modern premium” anlayışının ilk modeli olan Yeni Accent Blue, modern dizaynı, yüksek işçilik ve malzeme kalitesi, düşük yakıt tüketimi ve üstün performansı ile önceki Accent modellerinin başarısını daha da ileriye götürecek. Yeni Accent Blue, ilk etapta 109 PS maksimum güç üreten 1.4 benzinli motor seçeneğiyle ithal edilecek. Bu motorla birlikte 5 ileri manuel ve 4 kademeli otomatik şanzıman seçeneklerine sahip olan Yeni Accent Blue´da, Mode ve Prime olmak üzere iki farklı donanım seviyesi arasından seçim yapılabilecek.Yeni Accent Blue’nun 128 PS gücündeki 1.6 litre dizel motor seçeneği ise yılın ikinci yarısından itibaren sunulmaya başlayacak.

Modern ve Sportif Dizayn

Hyundai’nin akıcı tasarım felsefesi çerçevesinde geliştirilen Yeni Accent Blue’nun, şık, sofistike ve dinamik bir görünümü bulunuyor. Kompakt sedan gövdeye sahip olan Yeni Accent Blue, bu tasarımı ile özellikle gençleri ve seçkin olmayı tercih edenleri hedefliyor.

Hyundai’nin son modellerinde uygulanmaya başlanan akıcı tasarım felsefesi için Hyundai tasarımcıları doğadaki uyumdan ilham aldıklarını belirtiyor. Bunun temelinde, Yeni Accent Blue’nun hem iç hem de dış tasarımına damgasını vuran, “Dinamizmde Sadelik” anlayışı yer alıyor. Dış görünümdeki Coupe tarzı Sedan tasarımı, Yeni Accent Blue’nun hatlarını şekillendiriyor. Bir kartalın gözlerini andıran ön farlar, otomobile ayrıcalık kazandıran “L” şeklindeki sis farları ve markanın karakteristik altıgen ızgarası, Yeni Accent Blue’nun ön tasarımını belirliyor. Yeni Accent Blue’nun sade ama bir o kadar da heybetli duruşu, ön sis farlarından arka stop lambalarına kadar uzanan çizgiyle tamamlanıyor.

Karakteristik Hyundai çizgileri Yeni Accent Blue’nun iç mekanında da kendini gösteriyor. Y formundaki ön konsol sürücüye denge hissi sağlarken, iç mekanda kullanılan yeni tip gösterge paneli, parlak siyah ve metalik renkler, otomobile yenilikçi ve teknolojik bir görünüm kazandırıyor.

Accent Era’dan 70 mm daha uzun olarak 2570 mm’lik bir dingil mesafesine sahip olan Yeni Accent Blue, 1112 mm’lik iz açıklığıyla da ön ve arkadaki yolculara daha geniş bir yaşam alanı sunuyor. Accent Era’dan 5 mm daha geniş ve 90 mm daha uzun olan Yeni Accent Blue, 1700 mm genişliğe 4370 mm uzunluğa sahip.

Yüksekliği 13 mm azaltılarak kompakt sedan çizgileri desteklenen Yeni Accent Blue, bu sayede aerodinamik olarak da iyileşme kaydetti ve yakıt tüketiminde olumlu sonuçlar elde edildi. Yeni Accent Blue’nun iç mekan yüksekliği azalsa da baş mesafesi Accent Era kadar geniş. Yeni Accent Blue, 465 litre ile bagaj hacmi konusunda ise sınıfının liderliğini elinde bulunduruyor.

Blue İsmi Nereden Geliyor?

Hyundai mühendisleri, yeni Hyundai Accent Blue geliştirilirken günümüz dünyasında çevreyle dost özellikleri, yakıt tüketimini ve yüksek performansı öncelikli olarak göz önünde bulundurdular. Bu doğrultuda 1.4 CVVT motor için önemli çalışmalar gerçekleştirildi.

Hyundai’nin Blue Drive isimli ekonomik ve çevre dostu programı kapsamında yer alan ürün ve teknolojilerinin uygulandığı motorda, binen yükü azaltmak amacıyla alternatör yönetim sistemi kullanılarak aküye giden güç kontrol ediliyor. Böylece araç yavaşlarken ve rölantide çalışırken yakıt tüketimiyle emisyonlar düşürülüp hızlanma sırasında da performans artırılmış oluyor.

Bu sistemle birlikte sürtünmeyi azaltıp daha iyi yol tutuş sunan silika lastikler kullanılıyor ve ön tampondaki ağızlık ile arka deflektör sayesinde sürtünme katsayısı düşürülüyor. Uygulanan tüm özellikler sayesinde de aracın yakıt tüketimi ve emisyon değerleri düşürülüp performansı artırılıyor. Hyundai Accent Blue 1.4 CVVT, bu sayede 100 km’de ortalama 5,9 litre yakıt tüketip 137 gr/km CO2 açığa çıkarıyor.

Segmentinde Yeni Standartlar

Yeni Accent Blue’nun tüm dikkatleri üzerine toplayan çekici tasarımı kadar, sunduğu özellikler de rakiplerini fazlasıyla kıskandırıyor ve tüketicilerin ihtiyaçlarına her yönüyle cevap veriyor. Oldukça zengin bir donanım listesine sahip olan Yeni Accent Blue, bir üst sınıftaki araçların bile sahip olmadığı ya da opsiyonel olarak sunduğu birçok özelliği standart olarak veriyor.

ESP (Elektronik Denge Kontrol Programı) tüm araçlarda standart olarak sunulurken VSM (Vehicle Stability Management – Araç Stabilite Yönetim Sistemi) ile birlikte farklı yüzeylerde meydana gelen, ani fren ve yön değişiklikleri esnasında aracın yön kontrolü sağlanmış oluyor. VSM, dört tekerlek üzerinde oluşan, birbirine eşit olmayan çekim kuvvet dağılımını dengelerken elektrik destekli direksiyon üzerinde ters yönde kuvvet uygulayarak sürücüye de yardımcı oluyor. Bu sayede aracın yoldaki ve viraj içindeki çizgisi optimum seviyede korunmuş oluyor.

5 Yıl Üçlü Bakım

Yeni Accent Blue, Hyundai’nin Avrupa ile aynı anda Türkiye’de 5 Yıl Üçlü Bakım programını sunmaya başladığı ilk araç olarak öne çıkıyor. Hyundai’nin 2004 yılından bu yana Türkiye’de satılan tüm modelleri için uygulanan 5 Yıl Üretici Mekanik Garantisi ve Ücretsiz Yol Yardım Hizmeti’nin yanı sıra artık 5 yıl boyunca her yıl bir defa tüm Hyundai araçlarına Hyundai Yetkili Servisleri’nde ücretsiz check-up hizmeti verilecek.

Yeni Accent Blue, bu uygulamanın sunulduğu ilk model olmanın yanı sıra 2011 yılında satın alınacak tüm Accent Blue’lardan ilk 3 bakım için yağ değişim ücreti de alınmayacak.

Yeni Nesil Çevreci Motorlar

Yeni Accent Blue’da kullanılan 1,4 litrelik yeni nesil Gamma serisi benzinli motor, verimliliği ile öne çıkıyor. Sıralı dört silindirli çok noktadan enjeksiyonlu (DOHC) motor, birçok Hyundai modelinde olduğu gibi CVVT (sürekli değişken supap zamanlaması) teknolojisine sahip. Gamma Serisi motor, bir önceki Alpha serisi motorlara göre daha fazla güç ve daha düşük yakıt tüketimi sunuyor.

Maksimum 109 HP güç ve 13,9 kgm torka sahip benzinli motor, 5 ileri düz veya 4 ileri otomatik şanzıman seçenekleri ile tercih edilebiliyor. Manuel şanzımanla 185 km/s maksimum hıza ulaşan Yeni Accent Blue, 0’dan 100 km/s hıza 11,5 saniyede çıkıyor ve 100 km’de ortalama 5,9 litre yakıt tüketiyor. Otomatik şanzımanlı Yeni Accent Blue 1.4 ise 182 km/s maksimum hıza, 13,2 saniyelik 0-100 km/s hızlanmasına ve 100 km’de ortalama 6,3 litrelik yakıt tüketimine sahip.

Güvenlik

Yeni Accent Blue’nun yüzde 58,6’sında kullanılan yüksek mukavemetli hafifletilmiş çelik sayesinde aracın şasi ve kaportası daha da sağlamlaştırılırken ağırlığı da azaltılarak verimlilik elde edildi. Bununla birlikte gövde tasarımında uygulanan ve çarpışmanın sebep olduğu darbeyi farklı bölgelere dağıtan mekanizma sayesinde, araçta sürücü ve yolculara önemli bir koruma sağlandı.

Önden çarpışmalarda, darbenin 3 farklı yoldan emilimini sağlayan mekanizma ile kabin içerisinde meydana gelebilecek deformasyon minimuma indirilirken, daha da güçlendirilen B Sütunları ise yandan çarpışmalarda Yeni Accent Blue’nun kabinini güvenli kılıyor. EBD (elektronik kontrollü fren güç dağılımı) ve BAS (fren destek sistemi) destekli ABS frenler, ESP (elektronik denge kontrol programı), VSM (araç stabilite yönetim sistemi) ile sürücü ve yolcu ön havayastıklarının standart olarak sunulduğu Yeni Accent Blue’da yan ve perde havayastıkları ise opsiyonel olarak Prime paketinde tercih edilebiliyor.

Sürüş

Yeni Accent Blue, genişleyen iz mesafesiyle oldukça stabil ve dengeli bir sürüşe sahip. Önde kullanılan McPherson kollar sayesinde tam bağımsız süspansiyon yapısı daha hassas bir direksiyon ve kontrollü manevra kabiliyeti sunuyor. Geleneksel şasi anlayışı yerine H şeklindeki yeni şasi ile tasarlanan Yeni Accent Blue’da daha güvenli, daha basit ve aynı zamanda daha hafif bir gövde elde edilmiş. Arkada kullanılan çift torsiyonlu süspansiyon ise güvenlik ve sportif karakteri aynı anda sunuyor.

Yeni Accent Blue’nun sürüşünü rakiplerinden farklı kılan özelliği ise motor destekli elektrikli direksiyon sistemi. Savrulmalarda ESP ile birlikte devreye giren ve sürücünün direksiyonu doğru pozisyonda tutmasını sağlayan VSM (araç stabilite yönetim sistemi), segmentinde bir ilk niteliğinde.

Donanım

Yeni Accent Blue’nun Mode paketinde sürücü ve ön yolcu havayastıkları, BAS ve EBD destekli ABS frenler, ESP ve VSM, kaza anında otomatik açılan kapı kilitleri, aktif gergili ve yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri, immobilizer, önde soğutmalı arkada normal fren diskleri, uzaktan kumandalı merkezi kilit, elektrik kumandalı ön ve arka kapı camları, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, direksiyondan kumandalı radyo/CD/MP3 çalar ve USB-Aux-iPod bağlantısı, manuel klima, 60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar, dijital bilgi ekranı ve saat, vites değiştirme göstergesi, aktif eko sürüş kontrolü, elektrikli yan aynalar, gövde rengi tampon, kapı kolları ve yan aynalar, 14 inç ebadında jantlar ve ön sis farları gibi birçok özellik standart olarak sunuluyor.

Prime paketindeyse tüm bu özelliklere ek olarak yan ve perde havayastıkları, park sensörü, Supervision gösterge paneli, deri kaplı direksiyon simidi ve vites topuzu, parlak siyah görünümlü orta konsol, bluetooth ses sistemi, elektronik kontrollü klima ve arka kabin havalandırma kanalı, sürücü kol dayama, ön koltuk arkası cep, 16 inçlik alüminyum jantlar, sinyalli yan aynalar ve arkada krom kaplı çıta alınabiliyor.

Renk Seçenekleri ve Fiyatlar

Hyundai Yeni Accent Blue’da Derin Siyah, Kristal Beyaz, Gümüş Gri, Karbon Gri, Buz Mavisi, Okyanus Mavisi, Amber Kırmızı ve Bronz olmak üzere 8 farklı renk seçeneği sunuluyor. Yeni Accent Blue’nun fiyatları, donanıma göre 33 bin 900 TL ile 39 bin 400 TL arasında değişiyor.


Hyundai’nin B-segmenti’ndeki modeli i20, Türkiye’de satışa sunulmasının üstünden tam bir yıl geçtikten sonra artık Türkiye üretimi bir araç olarak yüzünü gösterdi.i20 Türkiyeli oluncada adını i20 Troyolarak değştirdi.
i20, özellikle damla formundaki ön farları, dikkat çekici ızgarası, kaslı görünüme sahip kaputu, sportif ön tamponu ve hava giriş kanalı, şişkin çamurluklar arasında uzanan bel çizgisi görünüyor.Kabin içinde ise göz yormayıp sürüş güvenliğini artıran ve daha hoş bir görünüm sunan mavi ışıklandırmalı gösterge paneli, krom kaplamalı kapı kilitleri ve otomatik şanzımanlarda krom kaplı vites tablası yer alıyor.

Hyundai i20’de bir önceki araca göre daha gelişmiş ve daha çevre dostu motorlar görev yapıyor. Hyundai’nin kendini kanıtlamış 90 PS’lik 1.4 litre CRDi dizel motorunda artık 6 kademeli manuel şanzıman kullanılarak verimlilik artırılıyor ve yakıt tüketimiyle emisyon düşürülüyor.Bunların haricinde manuel şanzımanlı araçların bilgi ekranında kullanılan ideal vites değiştirme göstergesiyle optimum yakıt tüketimi de elde ediliyor

Hyundai i20’nin 3940 mm uzunluğu, 1710 mm genişliği ve 1490 mm yüksekliği bulunuyor ancak segmentindeki rakiplerine göre en geniş kabinlerden birini sunuyor.Euro NCAP’in 2009’da son yapılan çarpışma testlerinde, “güvenlikteki en üst derece olan 5 yıldızı alan ve yüzde 80,25 ortalamayla segmentindeki en iyi sonuçlardan birini elde eden i20”, ayrıca yaya güvenliğinde de yüzde 64’lük derece ile tüm modeller arasındaki en başarılı sonuca imza atmış oldu

Hyundai i20’nin bundan sonraki dönemde yerli kimliğiyle, yenilenen özellikleriyle, sınıfında yeni standartlar belirleyen güvenliği, dikkat çekici atletik görünümü, kullanışlı iç mekanı, dinamik şasisi, geliştirilmiş süspansiyonu, üstün sürüş dinamikleri ve diğer tüm Hyundai modellerinde olduğu gibi 5 yıl / 100.000 km Üretici Firma Mekanik Garantisi ile Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobillerinden biri olması bekleniyor.

Şehir içi kullanmıda bagaj hacmini aşırı düşünmeyen, kısacası şehir içi seri kullanışlı ve park etme sorunu yaşamak istemiyorum diyorsanız standart donanımlarıyla Getz sizleri bekliyor.1.4 litrelik benzinli doch motoruylada çok ekonomik. GL GLS ve tamamen yeni 1.5-litre dizel motor CRDi 2 şeçenek varyant mevcuttur 110 beygir güç üreten motoru VGT sistemiyle geliştirilmiş. Dizel motor ortalamada 4,5 litreyle gerçekten çok avantajlı

Hatchback karoser tipi Hyundai Getz ve gelir donatılmış ferah. Rahat bir şekilde yolculuk yapılan araçta diz mesafeside oldukça iyi sayılır. Yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, fasılası ayarlanabilir ön cam silecekler, Radyo-CD-MP3 çalar, elektrik kumandalı ön ve arka camlar, elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalar, klima ve polen filtresi, dijital bilgi ekranı, isteğe bağlı deri direksiyon simidi ve vites topuzu, otomatik vites seçeneği, araçta çoğu şey standar diyebiliriz.Yüksek oturma düzeni çıkış kolaylaştıran kolay bir giriş vs.. . Bir bardak tutucu konsolu da bulunuyor.

Kullanışı rahat ve zahmetsiz Hyundai Getz . Ön disk fren ve arka kampana sağlar. Eğer acil durumlarda Anti Lock Fren Sistemi (ABS) kullanabilirsiniz. Otomobilin direksiyon sürücü kolaylığı uygun olarak ayarlanabilir olabilir olabilir.

2. el dizel bir Hyundai Getz almaya karar verdiniz ama   Crdi ve Vgt  motor kafanızı karıştırdıysa açıklayalım.Vgt motor 2006 ve sonrası Getz lerde kullanılıyor ,motor farklarınada gelince eski kasaların dizelleri 3 silindirli 82 bg dir yeni kasalar 4 silindirli 88 bg dir. Bu motor hem 4 silindirli hemde vgt turbo tipine sahiptir. eski kasa getzlerde crdi dır fakat 3 silindirlidir ve vgt tipi turbo yerine normal turbo bulunur.
crdi getz 1.5 3 silindir accent millenium motorudur
crdi vgt getz 1.5 4 silindir accent era motoru kullanır(aynı motoru ilk nesil cerato da kullanır)

Hyundai markasının Accent modeli olarak bilinen binek otomobili 2010 Pekin Otomobil tanıtıldı. Otomobil Era’ ya nazaran daha iri bir cüsseye kavuşmuş. Yeni (Accent) Vernanın uzunluğu 4.340 mm, genişliği 1.700 mm, yüksekliği ise 1.460 mm, olan küçük sedanın, Hyundai iddia ettiği gibi genel kabin boyutları hiçbir rakip otomobilde olmayan 2.570 mm dingil mesafesine borçlu.  2011 Accent 454lt bagaj hacmi ile “kolayca dört golf çantası ve artı olarak üç küçük taşıma çantası ağırlayacak alana sahip.

İlk etapta Çin pazarına Verna iki benzinli motor seçenekleri ile sunulacak. Baz 1.4-litre sıralı dört silindir motor 5.000 devirde, 106HP ve 135.4Nm tork üretmekte ve beş ileri manuel şanzıman veya dört-ileri otomatik iletim seçimi ile birlikte geliyor.

Üst sekment 1.6-litre motor sadece dört ileri otomatik şanzıman ile sunulacak 121HP ve 155Nm tork üretmekte.

Çin pazarı için Verna Hyundai şirketinin Pekin’deki fabrikasında Temmuz ayından başlayarak üretilecek satışına Çinde bu yılın ikinci yarısında başlanacak.

Hyundai yavaş yavaş Kuzey Amerika dahil dünyanın diğer bölgelerine en erken 2011 yılında yeni Accent olarak piyasaya sunulması planlanıyor.

 

YAKIT TÜKETİMİ* (lt/100km) (otm)                                      1.4 DOHC   1.6 CVVT   1.5 CRDi-VGT

YAKIT TÜKETİMİ* (lt/100km) (otm) Şehir içi 8,0 (9,5) 8,4 (9,5) 5,6 (7,7)
Şehir dışı 5,1 (5,4) 5,2 (5,5) 4,0 (4,8)
Ortalama 6,2 (6,9) 6,4 (7,0) 4,6 (5,9)