Kategori arşivi: Araç Haberleri

arabalarla ilgili çeşitli haberler

Bırakın Eşyalarınızı Biz Taşıyalım

 

Herhangi bir sebepten dolayı evini değiştirerek başka bir eve geçecek her insan için bu süreç gözlerde büyüyen bir süreçtir. Doğal olarak taşınan her insan eşyalarının taşınma sırasında kırılıp dökülmesinden, kaybolmasından kısacası zarar görmesinden endişe duymaktadırlar. Bunun yanında bir de bu işler için harcanacak zaman, eşyaların gideceği yere istenen saatte ulaştırılması gibi etkenler endişe sebebini artıracak faktörlerdir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında yapılacak olan en doğru hareket evden eve eşya taşıma işinde profesyonel olarak çalışan bir firma ile bağlantıya geçmek olacaktır. Halkalı eşya taşıma için firmamız sizlere ihtiyacınız olan her şeyi sunarak hizmetlerine devam etmektedir. Taşınmasını istediğiniz ev eşyalarınızı bulunduğunuz yerden alıp istediğiniz yere taşıma aşamasını sizler için en sorunsuz bir eşya taşıma haline getiriyoruz. Sahip olduğunuz eşyaların herhangi bir zarar görmemesi için taşınma aşamasından önce duruma en uygun ambalaj malzemeleri kullanılarak yapılan paketleme hem eşyalarınızın korunmasını sağlamakta hem de taşımanın daha kolay olacağından dolayı zaman açısından da avantaj sağlayacaktır. Halkalı evden eve nakliyat sizler için sorunsuz ve sıkıntısız bir taşınma olanağı veriyor. Kadromuzda bulunan ve alanında uzman olan personellerimiz sayesinde zor ve zahmetli gibi görünen evden eve eşya taşıma işini size hiçbir şekilde hissettirmeden sonlandırıyoruz. Siz de evinizi değiştirerek eşyalarınızı taşımak durumunda kaldığınızda bu işi yapacak olan ve koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışmalarını sürdüren firmamıza ulaşabilirsiniz. Eşya taşımanın önemini bilerek ve eşyalarınızın siz değerli müşterilerimiz için değerli ve kıymetli olduğunun bilincinde olarak çalışmalarını bu doğrultuda profesyonel bir yaklaşım sergileyerek çalışmalarına devam eden firmamız Halkalı evden eve nakliye ile hizmet vermekteyiz. Taşınma aşamasında siz de firmamız ile iletişime geçebilir ve güler yüzlü personeli ve donanımlı araç gereçleri ile firmamızın sizlere sunacağı hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Sektöründe belli bir konuma sahip olan firmamız bu durumun getirdiği sorumluluk ve bilinç ile çalışmalarını sürdürmekte ve siz değerli müşterilerimizin evden eve eşya taşınma esnasında stres yaşamadan bu süreci atlatmanız için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz.

Güvenli ve Garantili Taşıma

 

Evinizin eşyalarının taşınması sürecinde can sıkıcı gibi görünen bu süreci hiç hissetmeden yaşamanız için bu işi yapacak olan firmanın doğru olarak seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Bir evden başka bir eve ya da bir şehirden başka bir şehre evinizi taşıma durumunda kalmak pek çok kişinin başına gelen ve yaşanan bir olaydır. Özellikle iş gereği bir şehirden öbürüne evini taşımak durumunda kalanlar çok iyi bilirler ki bu süreçte taşıma işini gerçekleştirecek olan firmanın yaklaşımları çok fazla önem arz etmektedir. Söz konusu evden eve nakliyat olduğunda firmamız koşulsuz müşteri memnuniyetini birinci öncelik ele alarak hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Eşyalarınızın sizin için değerli olduğunun farkında ve bilincinde olarak yürüttüğümüz çalışmalarımızı taşımacılık işinde uzman ve deneyimli personelimiz ile gerçekleştirmekteyiz. Önceliğimiz eşyalarınızı güvenli, hızlı ve ekonomik bir şekilde bulunduğunuz evden alarak yeni evinize sıkıntısız ve sorunsuz bir şekilde ulaştırarak yüzünüzde bir gülümseme oluşturmaktır. Bunun için yapmanız gereken şey sadece bizi aramak olmalıdır. Yapılan iş evden eve taşıma olduğunda titiz ve dikkatli bir çalışma gerçekleştirmenin farkında olan ekiplerimiz bu durumun gerekliliğini yerine getirerek sizlere hizmet vermektedirler. Montaj ile bir araya getirilmiş olan eşyalarınızın demonte hale getirilmesi ve gittiği yerde yeniden montajlanarak kullanıma hazır hale getirilmesini de yine uzman personelimiz gerçekleştirmektedir. Bunun yanında eşyalarınızın güvenli ve hızlı bir şekilde taşınması yani eşyaların taşınma esnasında zarar görmeleri için de olası sorunlara engel olacak her türlü ambalaj ve koruma malzemeleri tarafımızdan kullanılmaktadır. Taşınma durumunda kaldığınızda evden eve nakliye için siz de firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece sıkıntısız ve ekonomik bir taşınma ile bu zor süreci atlatarak yüzünüz gülsün. Taşıma işlemleri sırasında kullandığımız araç ve gereçlerin bu işe uygunluğu hem bu süreci hızlandırmakta hem de emniyetli bir şekilde eşyalarınızın bir yerden başka bir yere kolaylıkla naklini sağlamaktadır. Garantili ve sigortalı eşya taşıma hizmetlerimizden yararlanmak için siz de bizim ile irtibata geçebilir ve müşteri memnuniyetini kendine birinci öncelik olarak alarak çalışan firmamızdan destek alabilirsiniz.

 

Palio 1.2 Yakıt Tüketimi

Fiat Palio 1.2  Motor şeçeneğini son modellerde görmüyorsuz. Sıfır alırken 1.4 Benzinli ve 1.3 dizel seçeneklerinden birini tercih etmek zorundasınız. 2. el piasasında çok fazla bulabileceğiniz. genelde herkezin düşüncesi şudur düşük motor düşük yakı peki öylemi gerşekten. 1.2 Palio HL modelini şehir içinde özellikle rampa 5 kişi dolu konumda aracın çok aciz kaldığını fark ediyorum. Normal şartlarda düz yolda bir sorun hissetmedim. Ama benim araç kullanım alanım gelende şehir içi ve rampa olduğu için bu aracı kullanamıyacağımı anladım. Daha çok düz yollar olan şehirlerde kullanılabilir. Özellikle şehir içi yakıtı biraz yüksek normal 1,6 arabayı aratmadı hatta fazlasını istedi diyebilirim. Bunu göze alarak sürekli şehir içi kullanıcısıyım diyorsanız , az yakan bir araç  olmadıpğını verilerdede görüyorsunuz.

Yakıt verileride Şöyle

Yakıt Tüketimi (Şehir Dışı) 5.3
Yakıt Tüketimi (Ort.) 6.7
Yakıt Tüketimi (Şehir İçi) 9.0

Ekonomik Anlamda Yakıt Tüketimi Konusu

yakit

Ekonomik Anlamda Yakıt Tüketimi Konusu

Hepimiz aslında enerji konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Bunların en başında aracınız olmasa dahi evinizde bir yakıt tüketimi konusuna giriyorsunuz. Yani doğal gaz ile ısınıyorsunuz. Bilindiği üzere ülkemizde en çok zamlanan şeyler kesinlikle zorunlu tüketime bağlı olan ürünler. Doğal gaz da kesinlikle ele alındığında son zamanlarda en çok artışa yani zamma uğrayan ürün. Doğal gaz ülkemizin bir çok yerinde kullanılıyor. Yakıt tüketimi açısından çok pratik ve güzel bir ürün ancak devletin de sebep olduğu konular sebebiyle fiyatı her geçen gün artıyor ve aile bütçelerini derinden etkiliyor. Böylece de aileler bütçelerini tutturmak için ellerinden geleni yapıyorlar ve ellerinden gelenler listesinde de ilk sırada yakıt tüketimi konusunda yapılacak tasarruflar var. Bu sizin aile bütçenize inanılmaz bir destek olacak bir konu. Çünkü bu ürünlerin satın alınması noktasında inanılmaz vergiler ekleniyor ve gelen faturalar altından kalkılamaz boyutlar alıyor. Bu sebeple yakıt tüketimi hakkında yapacağımız her olumlu hareket geleceğimizi ekonomik anlamda garantiye alacak adımlar oluyor. Bu konuda atılcak adımar her zaman bizi olumlu bir noktaya taşıyacakken bir diğer yönden de aracımız ile harcadığımız petrol ve petrol ürünlerine gelelim. Yakıt tüketimi konusunda ele alınacak tasarruf yöntemlerinin başında elbette araçlarımızla yapacağımız hareketler geliyor. Çünkü araçlarımızla harcadığımız petrol bizim her zaman belimizi bükecek vaziyette oluyor. Çünkü dünyanın en pahalı  petrolünü satın alan bir halkız. Bundan hareketle yakıt tüketimi konusunda duyarlı araçlar satın alarak bu konuda atılacak ilk adımı atabiliriz. Yakıt tüketimi ile ilgili yapılacaklar konusunda aslında tasarruflu araçlar her zaman ilk seçenek olabilir. Bunun için bu araçları elde etmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Bu bizim aile bütçemize katkıda bulunacak hem de tükenen kaynaklar açısından da önemli bir şey yapmış olacağız. Bu noktada yapılacak her şeyi yaptığımızda da devletin daha fazla bu ürünler üzerine baskı kurmamasını bekleyeceğiz. Eğer bu konuda daha da baskı görürsek tasarruf bu işi çözecek bir seçenek olarak da kalmayacaktır.

Yaşı Tutan Her Genç Ehliyet Sınavı İçin Gerekli Hazırlıkları Yapmalı

ehliEhliyet

Yaşı Tutan Her Genç Ehliyet Sınavı İçin Gerekli Hazırlıkları Yapmalı

Ülkemizde bazı şeyleri yapabilmenin yaşı olarak belirlenen on sekiz yaş sınırı aslında bir çok şey için de yasal sınırdır. Yani reşit olmak için gerekli yaş on sekizdir. Bu on sekiz yaşından sonra her yaptığınız sizin için farklı bir yasal boyutta olacaktır. Bu sebeple gençlerin eğitimine bu noktada çok önem verilmektedir. Bu konudan hareketle gençlerin gerçek dünyaya çıkacakları yaş olarak tasarlanan on sekiz aslında yasal olarak gençlerin yalnız başlarına kaldıkları yaştır. Çünkü yasal olarak her şeyi yapma yetkisi on sekiz yaşından sonra verilmektedir. Yani yasal olarak her şeyin karşısında bir birey gibi ortaya çıkmanın yaşı yasalarımıza göre on sekizdir. Ehliyet sınavı hazırlığı için EhliyetSinavi.com.tr sitesine bakabilirsiniz.

On sekiz yaşına girenler yasaya göre reşit sayılırlar. Yani yasalarımıza göre bu yaş sınırı ile bireyler toplum önünde birer yetişkin olurlar. Yetişkin bireylerin üstesinden gelebileceği her şeyden bu yaştan sonra gelmeniz beklenir. Özellikle gençler on sekizlerine girdiklerinde hemen ehliyet sınavı için gerekli başvurularda bulunurlar. Çünkü alınacak ehliyet her anlamda her gencin bir ihtiyacı olarak algılanabilir. Bu gençler sahip olacakları özellikler ile topluma yararlı birer genç olabilmek için gerekli her şeyi yapabilir vaziyettedirler. Gençler kendilerini ehliyet sınavı koşullarına hazırlayarak aslında kendilerini yetişkinliğe hazırlarlar. Çünkü ülkemizde yetişkinliğe geçişin bir anahtarı da ehliyet almaktır. Yani bu belgeye sahip olduğunuzda siz de artık bir yetişkinsinizdir. Bundan hareketle herkesin elde edebileceği haklardan siz de kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Bu hakları elde ettiğinizde farklı bir insan olduğunuzu hissedeceksiniz ve ardından yapacağınız hareketler buna göre olacak. Yani bir ehliyet sınavı ile çok farklı bir insan olabilirsiniz. Bunu anlayacak insanlar ile karşılaştığınızda size verilen değerin değiştiğini anlayacak ve ona göre davranacaksınız. Farklı bir insan olarak her şeyiniz değişecek ve tamamen farklı davranışlar içinde olacaksınız. Yeni size alışırken kendinize yeni özellikler ekleyerek her şeyi en baştan çok daha kolay şekilde ele alacaksınız ve hayatınız çok farklı yerlere doğru değişecek. Yani hayatın kendisi değişim olacak.

Dünyanın en az yakan 15 otomobili

Dünya’nın en pahalı benzinini kullanan ülkemizde, otomobili olanlar günlük araç kullanımlarında hem yoğun trafiğe hem de bu trafik sayesinde daha çok yakıt tüketmek zorunda kalıyorlar. Yakıt tasarrufunu yükseltmek ve ekonomik araç kullanımı için aracın lastik basınçlarını kontrol etmek, fazla yük taşımamak, periyodik bakımlarını yaptırmak ve doğru zamanda vites değiştirmek gibi birçok püf noktası var. Yakıt tüketimini azaltmak için sadece bu püf noktalar değil, aynı zamanda doğru ihtiyaca ve amaca yönelik az yakıt tüketen araç seçmek de önemli rol oynuyor. Yakıtı Koklayan 15 Otomobil

Sponsorlu Baglantılar

Araba Kampanyaları Nasıl Takip Edilir?

Araba kampanyaları takibi için TV ve Billboardlarda yazan fırsatları takip etmek her zaman yeterli olmayabilir. Ayrıca reklamlarda yer alan kampanyaların gözden kaçma ihtimali vardır.

Eğer günlük internet kullanıcısıysanız internet üzerinden önerilerimizi dikkate alarak araç kampanyaları takibini daha kolay yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Kampanyaları Takibi

İnternet üzerinden araba kampanyaları takibini yapmak istiyorsanız güncel otomobil haberleri yer alan platformları takip edebilir veya sosyal medya üzerinden almayı düşündüğünüz markanın ilgili sayfalarını takip edebilirsiniz.

Otomobil haberlerini yayımlayan siteler tamamen otomobil kampanyaları ile ilgili içerik paylaşmadıklarından bazen kampanya haberlerini atlayabilirler.

Eğer aklınızda birden fazla marka varsa bu araç markalarının sosyal medya üzerinden tamamını takip etmenizde sizin için zor olabilir. Ayrıca her otomobil markasının aktif olara kullandığı sosyal medya platformu farklı olabilir(facebook, twitter vs.). Ya da sizin o sosyal medya platformunda hesabınız bulunmayabilir.

Bu konuda önerimiz ise, tüm araba kampanyaları ile ilgili tüm kampanyaları güncel olarak tek platformda toplayabilen başarılı otomobil sitelerini takip etmenizdir.

Araba kampanyalarını tek başlık altında toplayan, araç incelemeleri yapan, yeni araçları inceleyen ve araç performanslarıyla ilgili bilgileri içeren arackampanyaları.com gibi…

Bursa Otomobil Fuarı Sona erdi

Bursalıların oldukça yoğun ilgi gösterdiği Bursa Otomobil Fuarı sona erdi. Özellikle  hafta sonu ziyaretçi akınına uğrayan fuar alanında otopark yeri bulmak oldukça sıkıntılyldı.  Bu yıl Bursa’nın önemli otomobil yetkili satış bayii İnallar Otomotiv tarafından fuara davet edildik. Bildiğiniz gibi İnallar satış bünyesinde Citroen, Honda, Hyundai, Kia, Mazda ticari ve binek satış, servis ve 2. el araç ticaretinde bulunan bir şirket. Fuarda gayet sıcak kanlı müşterilerini karşılıyan personelin yanı sıra, İnallar Satış Yöneticisi Sinem Hanım bizleri oldukça bilgilendirdi.

Segmentinin en beğenilen otomobillerinden biri durumda olan C5; bir .6 tasarruf şampiyonu kuvvetli dizel motorunun yanında e-HDi teknolojisi ile sınıfındaki iddialı düşük yakıt tüketim değerlerine sahip. D segmenti bir otomobilde vergi avantajlı motor hacmi ve dizel otomatikleştirilmiş şanzımanı (MCP) bir arada sunan C5, araba severlerin karşısına çıkıyor. Citroën C5 elegan tasarımı ve performansını takas avantajıyla beraber benzersiz fiyatlarla tüketicilere sunmuş oldu . Micro-Hybride teknolojili “e-HDi” motorunun düşük yakıt kullanımı , “Stop & Start” özelliği ve kapsamlı iç hacmi ile de rakiplerinden ayrılan C5, yıl sonu kampanyasıyla fark yaratıyor.

Citroën binek modellerinin yepyeni lokomotifi C- Elysée amaçlı de sunuluyor. Citroën mühendisleri aracılığıyla Dünya’nın dört bir tarafında, değişik iklim ve yol şartlarında dört milyon kilometreden pek test edilen ve sedan pazarına yepyeni bir nefes getiren Citroën C- Elysée modeli 33.500 TL’lik kampanyalı başlama fiyatıyla tüketiciler ile buluşuyor. Uygun Fiyat ve performanslı benzinli ve dizel motorları, avantajlı fiyatı düzeyi ve çarpıcı tasarımıyla fark oluşturan C- Elysée; sahip olduğu özellikler ile uygun fiyat , ferah benzer zamanda kaliteli bir araba arayışında durumda olan müşterilerin bütün ihtiyaçlarına cevap veriyor. Sınıfının en kapsamlı aks mesafesine sahip durumda olan C-Elysée bütün yolcularına konforlu bir yolculuk sağlıyor.

Ticari araçlarıyla da yüklü alaka gören Citroën; ticari otomobil segmentinin önde iştirak eden modeli durumda olan , yakıt tasarrufu ve pratiklik konusunda haklı bir üne sahip durumda olan Berlingo modelinde de yıl sonu fırsatları sunuyor. Tüketiciler her çeşitli yolculuğu huzurlu duruma getiren Berlingo’ya sahip olabilecekler.75 HP, 90 HP’lik ve 115 HP’lik çeşidi ile konfor ve tasarrufu bir arada sunarak, segmentinde fark oluşturan Berlingo, ESP, Sürücü, Yolcu ve Yan Hava Yastıkları Hill Holder ve ISOFİX benzeri getirilen güvenlik ekipmanlarının yanında 16″ aluminyum alaşımlı jantlar, Led gündüz sürüş farlarıyla tasarımda da iddialı bir duruş sergiliyor.

50’den pek Citroën satış noktalarından ulaşılabilen binek ve ticari Citroën yeni sezon modelleri , çekici fiyatlar ve takas avantajlarıyla 2013 senesi bitmeden yepyeni sahiplerini bekliyor.

Dünyanın En Pahalı Arabaları

Dünyanın en pahalı 10 arabası Fransız Le Point gazetesinde  yayınlandı. Dergiye göre  en pahalı araç olan 1,61 milyon euro ücreti ile Koenigsegg Trevita 1. geldi. Bu araçtan dünyada sadece 3 tane olmasıda aracın değerini arttıyor. Alttada aracın resmini görebilirsiniz

Koenigsegg Trevita ayrıcalıklarına göz atarsak 1.018 beygir gücünde ve 1,61 milyon Euro değerinde olması ve sadece 3 adet üretilmiş olması.  Gazetenin 1 numarsı bu araç

Bugatti-Veyron 16.4 Grand Sport: 1,46 milyon Euro değerindeki Bugatti-Veyron 16.4 Grand Sport listede ikinci. Yalnızca 150 adet üretimi bulunan araç, W16 motor sayesinde saatte 374 kilometre hız yapabiliyor. Aracın Coupe versiyonunun ise 1,20 milyon Euro olduğu belirtiliyor.

Ruby ruby rubyyy by Vikars'.

Pagani Zonda Cinque Roadster: Üçüncü sıradaki Pagani Zonda Cinque Roadster’ın ise 1,3 milyon Euro değerinde olduğu ifade ediliyor. 678 beygir gücündeki araç, 3,4 saniyede 100 kilometre hıza çıkabiliyor.

zonda by Baby Skinz.

Lamborghini Reventon Roadster: 1,15 milyon Euro

Lamborghini Reventon: 1,037 milyon Euro

Flying Reventon by Trasosworld Photography.

Maybach Landaulet:  1 milyon Euro

Koenigsegg CCXR: 950 bin Euro

Koenigsegg CCX: 731 bin Euro

Leblanc Mirabeau: 559 bin Euro

SSC Aero: 541 bin Euro

2011 Araç Vergileri

2011 Yılı araç vergileri bildiğiniz gibi yeni yılın girmesiyle birlikte  7,7 zamlandı. 2011 yılı vergisi en düşük 48 TL ile  en yüksek 15 bin 820 TL arasında model ve motor hacmine göre değişiyor.  Aşağıdaki tablodan sizin aracınıza uyan vergiyi bulabilirsiniz.