kartal escort
Home / Araç Haberleri / Bursa Belediyesi Yolları Ücretli Otoparka Dönüştürüyor

Bursa Belediyesi Yolları Ücretli Otoparka Dönüştürüyor

Bursa Büyük Şehir Belediyesi halkını kızdıracak projelere imza atmaya başladı. Uzun süredir Bursa sokaklarının trafiğinin nasıl azaltılacağı hakkında çeşitli projeler vardı. Acaba özelikkle şehir merkezindeki gündüzleri olan yoğunluğu ortadan kaldırmak için neler yapılabileceği yerel televizyonlardada gündeme geldi. Belediye Başkanı’nın yaptığı açıklama gerçekten trafiği ortadan kaldırabilecek bir çözüm olduğunu düşünsede sadece olayın paraya dönüşmesinden başka bir şey değil. Çünkü zaten aynı yerlere yine parası olanlar daha rahat parkediyor. Diğer türlü 15 dakika ile sınırlı veya trafik polisi korkusuna fazla duramayan kişiler param varsa istediğim kadar dururum mantığı ile hareket ediyor.  Trafik sorununu para alarak çözmek ne kadar doğru olduğunu siz düşünün birde. En son Namazgah civarını  kaplayan bir alanda ücretli hala getirildi yakında araç park etmeye bir yer bulursanız pes doğrusu.
Belediyelerin acilen Nilüfer bölgesindeki hgibi  hem pazaryeri hemde ücretsiz otopark mantığına geçmesini istiyoruz.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Audi’den sinyal geldi!

Audi'nin Frankfurt'ta sergilediği modeller arasında direksiyon ve pedalları olmaksızın hareket eden, dört kapılı konsept olan Aicon da bulunuyor.

2 comments

  1. Bence çok önemli bir konu.
    Mahkemeye başvursak acaba bu konuda birşey çıkarmı?

  2. Düne kadar ‘yasak’ diye park cezası yediğimiz yerler şimdi paralı parka dönüşüyor. O zaman trafik daha mı az yoğundu; yoksa artık o kapatılan şeritlere ihtiyaç mı duyulmuyor? Tam viraj içi olup da paralı parka dönüştürlmüş birçok yer var. Buraya parkalrın meşrulaştırılmasının bir savunması olamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir