arabam modeller
Arabam Araba Modelleri 2. el Sorgulama Arabalar Otomobil Modifiye arabamodel.com

Fiat Punto Evo Resimleri

Fiat Punto Evo Resimleri www.arabamodel.com.

Yenilenen kasasıyla Punto Evo nun kasa ve iç dizayn resimleri burada

Fiat Punto Evo Resimleri www.arabamodel.com.

Fiat Punto Evo Resimleri www.arabamodel.com.

Fiat Punto Evo Resimleri www.arabamodel.com.

Grande Punto Özellikleri

Tofaş’ın ürettiği B segmentindeki aracı, dış görünümün aksine kullanıcılarına rahat bir iç hacim bırakıyor. İç mekanda kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi ilk bakışta kendini gösteriyor. 275 litre olan sınıf ortalamasındaki bagaj hacmine gelince tipik bir HB  otomobil standartlarında büyüklük sağlıyor. Bagaj konusunda çok şey bekleyenler için hayal kırıklığı olmaması açısından söylemek istedim. Ön kokpite yerleştirilen düğmeler ergonomik bir yapıda ve kullanımı gayet kolay. Çift taraflı klima sistemi elektronik olarak kontrol ediliyor ve başarılı müzik sistemi ise direksiyon üzerindeki düğmeler aracılığıyla kumanda edilebiliyor. Yol bilgisayarının da dahil olduğu gösterge paneli, tüm koşullarda okunabilirlik için tasarlanmış. Gösterge paneli için seçilen karakter ve renkler, otomobilin sportif ve dinamik ruhu ile uyumlu. Bu otomobilin üç kapılı bir araç olduğunu düşünürsek, arkada oturanlar için diz mesafesi yeterli düzeyde fakat, uzun yolculuklarda biraz problem yaşanabilir. Güçlü yan destekli koltuklar gayet konforlu.  donanım seçeneğine göre 3 parçalı arka koltukların asimetrik olarak katlanmasıyla 1030 litreye çıkartılabiliyor.

3 çeşit Motor şeçeneği bulunuyor
1.2 65 HP BENZİNLİ
1.3 MULTIJET 16V 75 HP DİZEL
1.4 FIRE 77 HP BENZİNLİ

75 HP ile 1.3 Multijet dizel motor, Şehiriçi için ideal güç ve düşük yakıt 4.5 lt/100 km ortalama yakıt tüketiyor.

80 HP ile 1.2 lt benzinli motor: Ekonomik ve keyifli kullanım. Ortalama 6.6 lt/100 km. yakıt tüketiyor

Fiat Yeni Punto Evo Özellkleri

Türkiye de Bursa Fabrikasında üretilen Grande Punto modeli yeni kasa tipi olan  Evo Punto ile karşımıza çıktı. Grande Punto ile ciddi bir satış trendi yakalayan otomobil yeni kasasıyla geleceğe daha umutlu giriyor.

Fiat Punto Evo, eskisine nazaran ilk bakışta bile birtakım değişiklikleri göze çarpıyor. Farları ve tampon yapısına ek olarak motor kaputuna farklı biçimde entegre edilen Fiat logosu, bünyesindenki diğer araçları hatırlatacak bazı unsurlar arasında yer alıyor. Aracın profilini de dinamik biçimde etki eden ön bölümdeki değişime paralel stop lambalarında da beyaz renkli lens kullanılıyor.

İç görüntüsü olarak rahat ve konforlu bir görünüme sahip olan araç tomtop navigasyon ile sizi istediğiniz adrese kadarda yönlendiriyor.

Araç Hacimi: Aracın 406 cm’lik uzunluğu, değişen burun tasarımına paralel boyutlarda bir artışı işaret ederken, 149 cm’lik yükseklik ve 169 cm’lik genişlik değerleri aynı şekilde korunuyor. 251 cm’lik aks mesafesine sahip Fiat Punto Evo, halen hem ön koltuk sırasında hem de arka koltuk sırasında uzun boylular için bile yeterli diz mesafesi ve genel yaşam alanı sunmayı başarıyor.

Fiat Punto Evo, devrimsel nitelikli MultiAir sistemiyle donatılmış benzinli motorlar ve ikinci nesil Multijet dizellerden oluşan geniş bir Euro 5 motor şeçenekleri sunmaktadır.

Ülkemizde satışa sunulan Fiat Punto Evo’nun 4 farklı motor şeçeneği mevcut

Fiat Punto Evo 1.2 lt’lik benzinli motoru, 65 HP güç ve 102 Nm tork üretiyor.
Fiat Punto Evo 1.4 105 HP Multiair

Fiat Punto Evo 1.4 77 HP Duallogic

Fiat Punto Evo 1.3 75 HP Multijet (Dizel)

  
null

Özel Arama
araç takip sistemi medyum önay Adblue Emulator