Türkiye de Bursa Fabrikasında üretilen Grande Punto modeli yeni kasa tipi olan  Evo Punto ile karşımıza çıktı. Grande Punto ile ciddi bir satış trendi yakalayan otomobil yeni kasasıyla geleceğe daha umutlu giriyor.

Fiat Punto Evo, eskisine nazaran ilk bakışta bile birtakım değişiklikleri göze çarpıyor. Farları ve tampon yapısına ek olarak motor kaputuna farklı biçimde entegre edilen Fiat logosu, bünyesindenki diğer araçları hatırlatacak bazı unsurlar arasında yer alıyor. Aracın profilini de dinamik biçimde etki eden ön bölümdeki değişime paralel stop lambalarında da beyaz renkli lens kullanılıyor.

İç görüntüsü olarak rahat ve konforlu bir görünüme sahip olan araç tomtop navigasyon ile sizi istediğiniz adrese kadarda yönlendiriyor.

Araç Hacimi: Aracın 406 cm’lik uzunluğu, değişen burun tasarımına paralel boyutlarda bir artışı işaret ederken, 149 cm’lik yükseklik ve 169 cm’lik genişlik değerleri aynı şekilde korunuyor. 251 cm’lik aks mesafesine sahip Fiat Punto Evo, halen hem ön koltuk sırasında hem de arka koltuk sırasında uzun boylular için bile yeterli diz mesafesi ve genel yaşam alanı sunmayı başarıyor.

Fiat Punto Evo, devrimsel nitelikli MultiAir sistemiyle donatılmış benzinli motorlar ve ikinci nesil Multijet dizellerden oluşan geniş bir Euro 5 motor şeçenekleri sunmaktadır.

Ülkemizde satışa sunulan Fiat Punto Evo’nun 4 farklı motor şeçeneği mevcut

Fiat Punto Evo 1.2 lt’lik benzinli motoru, 65 HP güç ve 102 Nm tork üretiyor.
Fiat Punto Evo 1.4 105 HP Multiair

Fiat Punto Evo 1.4 77 HP Duallogic

Fiat Punto Evo 1.3 75 HP Multijet (Dizel)