Türkiye piyasasında daha önceden aradığını bulamayan SW tipi araçlar artık daha fazla talep görmeye başladı.  Geniş iş hacmi daha fazla bagaj ile tam bir aile otomobili olan bu tür araçlar Avrupa’da çok fazla tercih ediliyor. Artık ülkemizdede göze hoş gelen Sw araçlar daha spor hale geldiği için çok fazla piyasası oluşmaya başladı. Hatta 2. elde  talep olduğu için daha hızlı satıldığı söyleniyor.

Peugeot 206 Sw görünümü ve kasa yapısıyla gerçekten çok hoş bir araç.  Tam anlamıyla SW diyemeyiz çünkü bagajı sınıfında araçlar kadar büyük değil. Spor bir bagaj diyebiliriz.  Ama yeterli ihtiyacı HB göre fazlasıyla karşılıyor. 206 Sw bütün camları renkli olarak sunulmuş içi komple Hb kasa ile aynı. Dilerseniz bagajı açmadan kumandadan sadece arka camı açarakda pratik olarak eşyalarınızı alıp koyabilirsiniz.  Dizel be benzinli olarak satılmış olan araçlar Lpg li olarakta yakıtta gayet uygun.

peugeot 208 fotoYeni Peugeot 208, markanın yeni tasarım çizgisini gözler önünü seriyor. Radyatör ızgarası, hem gece hem de gündüz farlarının bakışını pekiştiren LED’ler, Peugeot amblemi, yanlarda yer alan krom çerçeve otomobile ilk bakışta öne çıkıyor. Araç, 3 ve 5 kapılı olmak üzere iki farklı gövde tipine sahip. 207’ye göre boyu 7 santimetre kısalarak 3.70 metreye inen 208’in iç mekanı ise büyümüş. Diz mesafesi 5 santimetre artırılmış.

208’de dikkati çeken değişimlerden biri de ağırlıkta görülüyor. Otomobil, 207 modeline oranla 110 kilogram hafiflemiş, bu sayede yakıt tüketimi düşürülmüş.

peugeot 208 konsolStilde yeniden doğuş, Peugeot 208 markanın yeni estetik kodları tanımlıyor ve bu kodları daha da ileriye taşıyor. Bağımsız havalandırma ızgarası, özel tasarım led gündüz farları, bumerang şekilli arka lambalar, kısacası her ayrıntı otomobilin geri kalanıyla uyum içinde tasarlandı. Heykelsi, atletik ve aynı zamanda kusursuz ve seçkin tasarımı markayı yeni ve baştan çıkartıcı bir modernlik düzeyine taşıyarak tutku, dinamizm, dinginlik ve aynı zamanda muzipçe çağrışımlar yaratıyor. Otomobilin beş ve üç kapılı iki farklı göde tipi özellikle işlenirken üç kapılı modelin arka kelebek cam hareketi akla modelin görkemli atalarını getiriyor.

Hatchback aracın iç mekanında en büyük yenilikler belirgin şekilde küçültülen direksiyon simidi, gösterge paneli ve 7 inç büyüklüğündeki renkli dokunmatik ekran olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin iPad tadındaki ekran farklı işlevlere kolay erişim sağlıyor. Radyo, eller serbest Bluetooth kit, USB bağlantısı, müzik dosyalarının okunması ve navigasyon gibi… Panoramik cam tavanı çevreleyen mavimsi ışık da 208’i oldukça çekici hale getiriyor. Peugeot, 208 modeliyle birlikte yakıt tüketimi ve çevre konusunda önemli iyileştirmeler gerçekleştirdi. Özellikle 1.2 litre hacmindeki 3 silindirli benzinli motor dikkati çekiyor. 3 silindirli benzinli motor 207 modeline oranla 100 kilometrede 2 litre daha az yakıt tüketiyor. 100 km’de ortalama yakıt sarfiyatı 4.3 litreye inerken, karbon salınımı 99 grama düşürülmüş. Dizelde 100 km’de ortalama yakıt tüketimi 3.4 litreye indirilmiş. 68 beygir güç üreten 1.4 litre e-HDi dizel motorlarda yer alan Start-Stop sistemi de şehir içinde yüzde 15’e varan oranda yakıt tasarrufu sağlıyor.

Peugeot 208, 3 dizel ve 3 benzinli olmak üzere 6 motor seçeneğe sahip. Otomobil, Access, Active ve Allure olmak üzere 3 farklı versiyon ile pazara çıkacak. Yeni 208’in fiyatı 29 bin 900 liradan başlayacak.

peugeot 208 resim