Araç alım satımlarına yeni bir düzenleme getiriliyor. 1 mayıs 2010 itibariyle aracın plakası hurda olanadek değiştirmeyecek.Satış ve devir işlemlerini ise noterler yapacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün gönderdiği Genelgeye göre, 1 Mayıs’ta başlayacak yeni dönemde satış veya devir işlemleri noterlerce yapılacak, emniyete gitmeye gerek kalmayacak.

İşlemler online olarak  noterler  tarafından yapılacak Emniyet Genel Müdürlüğü bilgi sistemine iletilecek.

Araç tescil bilgileri de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yine elektronik sistem üzerinden Maliye Bakanlığı’na iletilecek.

Plaka numaraları da gerekli sebepler dışında artık değiştirilemeyecek.

Tescil plaka numaraları sadece can ve mal güvenliğinin gerekli kıldığı hallerde ve araç sahibinin yazılı müracaatına bağlı olarak İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile değiştirilebilecek

honda jaz fiyatları ,yeni honda jazz fiyatı ,sıfır honda jazz fiyat ı,honda caz fiyatları ,2010 honda jazz fiyatları ,honda jazz fiyat listesi
2010 Honda Jazz Modellerinin fiyat listesi

Honda Jazz Joy+ Düz Vites 1.4 Benzinli 33.700TL.
Honda Jazz Joy+ I-SHIFT 1.4 Benzinli 35.700 TL.
Yeni Honda Jazz Fun+ Düz Vites 1.4 Benzinli 36.700 TL.
Yeni Honda Jazz Fun+ I-SHIFT 1.4 Benzinli 38.700 TL

Japon otomobiller arasında en sevilen Suv modeli deyince akla Honda CR-V geliyor. 11 yıldır ürettiği araç yaklaşık 2.5 milyona ulaştı. yeni yüzüyle alıcılarını tekrar etkilemeyi düşünen CR-V’i modelinin 3. neslini 81.900 TL gibi başlayan fiyatlarla satıyor. Suv katogorisinin kullanışlılığını sunmaya devam eden yeni CR-V, yeni tasarım ve mükemmel iç görünümüyle piyasaya çıktı.Yeni CR-V, SUV 3 çeşit dınmıfıyla değişiklik gösteriyor. CR-V 2.0 Executive , CR-V 2.0 Executive Ekstra Güvenlik Paketli,CR-V 2.2 i-CTDi Executive modelleri bulunuyor. Son modeli düz vites olarak tasarlanmış . Yeni Honda CR-V’de 2.0 litre benzinli ya da 2.2 dizel motorlar görev alıyor. Nisan ayından itibaren satışına başlanacak olan dizel CR-V’lerde Honda’nın gelişmiş 140 PS 2.2 litre i-CTDi dizel motor değiştirilmeden kullanılırken, yeni CR-V’nin yüzde 12 oranında geliştirilen aerodinamik verimliliği sayesinde daha da fazla yakıt tasarrufu sağlanıyor ve karma kullanımda dizel yakıt tüketimi sadece 6,5 lt. olarak gerçekleşiyor. 6,200 d/dak’da 110 kW/150 PS güç üreten benzinli motor, 4,200 d/dak’da 190 Nm maksimum tork değerine sahip. Motorun artan verimliliği, geliştirilen gövde aerodinamiği ve yeni 5 ileri otomatik şanzıman yakıt tasarrufunu daha da artırıyor. Yeni piyasaya çıkarılan dizel versiyonunda ise 6 ileri düz vites bulunuyor.

Yeni geliştirilen motor ve şanzımanın uyumlu çalışması yakıt tasarrufu ile birlikte yüksek performans sunuyor. Bu sayede önceki modele göre 0 – 100 km/s hızlanma süresi 13,1 saniyeden 12,2 saniyeye (otomatik) düşerken karma kullanımda sadece 8,1 lt. benzin tüketiliyor. Yeni CR-V’de bulunan Römork Denge Kontrol Sistemi (Trailer Stability Assist – TSA) ve Araç Denge Kontrol Sistemi (Vehicle Stability Assist – VSA) sayesinde çekme güvenliği sürekli izlenerek gerekli önlemler alınabiliyor. CR-V’de gövde yapısı için, diğer Honda’larda olduğu gibi, mükemmel çarpışma güvenliği özellikleri sağlayan Gelişmiş Uyumluluk Teknolojisi (Advanced Compatibility Engineering – ACE) kullanılıyor. Çift pompalı ve tek yönlü kam bulunan ve son derece sessiz çalışan gerçek zamanlı 4WD (dört çeker) sistemi ön tekerleklerdeki kaymayı hassas bir biçimde algılıyor; Oldukça hafif ve küçük tasarlanmış sistem yeni CR-V’nin yakıt tasarrufundan da ödün vermemesini sağlıyor. Yüksek donanımlı iç mekanda asgari ferahlık sağlayan ebatlar bir önceki CR-V ile aynı özellikleri taşırken, önceki modellerde arka kapağa monte edilmiş olan yedek tekerleğin kapladığı alanı da içine alarak geriye doğru genişliyor. Yeni CR-V’de bulunan 8 yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu, deri döşemeler, 18 inç alaşımlı jantlar, ön ve arka park sensörleri, panaromik cam tavan ve xenon farlar CR-V’nin lüks araç pazarına yönelik oluşunun altını çiziyor. Yeni CR-V’deki önemli değişiklikler arasında 35 mm alçaltılan ağırlık merkezi, 30 mm daha geniş tekerlek izi genişliği ile direksiyon ve süspansiyon yapılarındaki bir dizi değişiklik de sayılabilir. Bunun sonucu olaak sürücünün hareketlerine daha net tepkiler, daha yüksek yönlendirme dengesi ve genel anlamda daha fazla çeviklik elde ediliyor.

CR-V Fiyatları

CR-V 2.0 Executive  81.900 TL

CR-V 2.0 Executive Ekstra Güvenlik Paketli   85.900 TL.

CR-V 2.2 i-CTDi Executive   92.600 TL.

Son zamanlarda şehir içinde sıkça görmüş olduğumuz pikap tarzı araçlar vergi tehlikesine takılıyor. Özellikle cüsseli görünümü ve çeşitli modifiyelerle suv araçlara benzetilen modeller yeni vergilendirme sistemiyle satışları oldukça düşecek gibi görünüyor. İngiltere’den sonra Avrupa’nın en büyük pikap pazarı olan Türkiye’de satışları ciddi oranda etkileyecek yeni bir düzenleme yapıldı. Uygulamadan en çok etkilenmesi beklenen pikap model ve markaları sıralarsak; Nissan, Ssangyong, Isuzu ve Toyota gibi markaların etkilenmesi beklenirken Mitsubishi, Mazda ve Ford’un, yapılan düzenlemeden etkilenmeyeceği açıklandı. İnsan ve yük taşımaya yönelik araçları ilgilendiren ve AB uyum yasaları çerçevesinde yapılan değişiklikle birçok pikap modeli artık binek otomobiller gibi vergilendirilecek.

Neye göre ayrılacak: Eğer bu aracın aks aralığının yarısı yük taşıma bölümünden kısa ise ticari araç olmaya devam ederken, tersi durumda binek araç sınıfına giriyor. Bu da pikap araçların vergi sınıfını değiştirirken, fiyatlarını da SUV fiyatına yükseltiyor.

6 Şubat 2010 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Gümrük Tarife Cetveli Açıklama Notları, Motorlu Kara Taşıtları ile ilgili kısımda G.T.İ.P. 87.03 tanımı değiştirildi. Bundan sonra bu tanıma giren pikaplar binek araç vergisi ile fiyatlandırılırken, 87,04 kapsamını tutturanlar yüzde 4 ticari araç vergisinden fiyatlanmaya devam edecek.

Hafif ticari araç satışları içinde yüzde 5 ile yüzde 7,5 arasında paya sahip olan pikaplar son yıllarda daha çok lüks SUV modellerine alternatif hale gelmişti.

2008’de 16 bin adet pikap satılan Türkiye’de geçen yıl 10 bin adet pikap alıcı bulmuştu. Ancak pazara yeni girecek modellerle birlikte pazarın bu yıl 12 bin, gelecek yıl ise yeniden 15 binlere çıkması bekleniyor.

Yapılan düzenlemenin bu hedefleri ciddi oranda etkilemesinden korkuluyor. Zira bundan sonra pikap tarzı bir aracın vergisini, bu aracın aks aralığının (ön ve arka tekerlerin arası) yarısı (örneğin 3 metre ise 1,5 metre) ile yük taşıma bölümü (kasanın uzunluğu) arasındaki fark belirliyor.

dacia duster, daçya dastır, daçia duster, dacia durter resimleri, dacia dastır resimleri, dacia jip, dacia jeep, dacia yeni modeli,dacia duster fotoğrafları

Dacia Duster modelinin şu sıralarda reklamlarını sürekli görüyorsunuz. Tabiki sizde merak etmiyor değilsiniz 30 bin TL  Suv araç olurmu diye ama oluyor işte. Dış görünüşü gerçekten çok hoş. Yakında Türkiye trafiğinde çok fazla görüceğimizi zannediyorum. Çünkü B segmenti araç fiyatına  bir jip sahibi olabilirsiniz.

Dacia Duster Resimleri.

Dacia Duster Resimleri.

dacia-duster.

dacia-duster.

Dacia Duster Resimleri.

Dacia Duster Resimleri.

Honda Civic modelinin Hatchback versiyonu 3 ayrı fiyatta satılıyor. Fiyatlar şu an biraz armış gibi görünüyor.

Honda Civic Hatchback I-SHIFT 1.4 Benzinli Anahtar Teslim Fiyatı:47.000 TL.

2010 Honda Civic Hatchback Düz Vites 1.8 Benzinli Anahtar Teslim Fiyatı:54.010 TL.

2010 Honda Civic Hatchback Otomatik Vites 1.8 Benzinli nahtar Teslim Fiyatı:56.010 TL.

Honda Türkiye için 2010 model yılı için Avrupa pazarında Civic Type R getirerek, bir yayınlanan rapora göre düşünüyor. Type R 2.0 litrelik motoru 201 beygir gücüdoch  iVTEC 16 süpap teknolojisi  ile donatılmıştır. 6 ileri vitese sahip olan araç 100 km hıza sadece 6.6 sn ulaşıyor. yakıt tüketimi şehir içi 12.7 şehir dışı 7.0 karşık 9.1 litre.   Type’r aynı zamanda 18 inç aliminyum alaşımlı jantlar dikkati çekiyor.Aynı zamanda sportif bir süspansiyon ve bir görünüm kiti bulunuyor. Üstün standart donanım ve kalitesiyle spor araba tutkunlarını bekliyor.

 

Yeni Honda Civic modelinde 2 çeçenek bulunuyor 1.4 ve 1.8 Sport versiyonu. Daha fazla güç istiyorsunanız 1.8 versiyonunu seçmelisiniz çünkü motoru 140 beygir güç üretiyor. Diğer motor 1.4 olan verisyonu ise 100 beygir  1.4 lt. i-VTEC motoru Honda’nın ileri motor teknolojisi konusunda sahip olduğu ünü teyit eden yakıt tasarrufu, düşük emisyon değerleri ve yüksek performans seviyeleri sunuyor. Kilima,ABS , EBD , acil durum fren desteği( brake assist) cd çalar mp3 hıza duyarlı müzik sistemi gibi özellükler standart sunulıyor.

1.4  Sport özellikleri:  Şanzıman Atm 6 ileri ileri 1 geri, maximum tork 125 nm ağırlık 1185 lastikler R 205/55 R16, yakıt deposu 50 litre, Hızlanma 0-10 8,9 sn otomatik 11 sn

yakıt tüketimi: Şehir içi 6,9 ,  şehir dışı 5,1  birleşik 5,7

1.8 Versiyonu Özellikeri

Şanzıman At 6 ileri ileri 1 geri,otomatik vites versiyonu ise 5 ileri 1 geri akıllı eğim sistemli,  maximum tork 174 nm ağırlık 1190 lastikler R 255/45 R17, yakıt deposu 50 litre, Hızlanma 0-10 15 sn

yakıt tüketimi: Şehir içi 8,8 ,  şehir dışı 5,5  birleşik 6,7 otomatik   Şehir içi 10 ,  şehir dışı 5,8  birleşik 7,3

click to zoom

Geliştirilmiş i-Shift şanzıman daha iyi yakıt tasarrufu sunarken, sürücüsüne hem daha rahat olan otomatik vites kolaylığını, hem de sportif bir sürüş imkanı veren manuel vites keyfini aynı anda yaşama olanağı sağlıyor. Direksiyona monte edilen pedallar sayesinde de değiştirilebilen vitesler sportif hissi artırıyor. Sadece i-Shift modellerde olan yokuşlarda kaymayı engelleyen Yokuşta Kalkış Desteği  ise sürüş keyfini daha yukarı taşıyor.

Yeni Honda Civic Hatchback’in iç mekanına yapılan küçük dokunuşlar kalite seviyesini güçlendirirken, dışında gerçekleştirilen değişiklikler ödüllü dizaynının çekiciliğini pekiştiriyor. Yeni bir yapı kazandırılmış ön, yan ve arka alt profiller, yeniden tasarlanmış ön ızgara, yeni jant tasarımı ve yeni stop farları ile birleştiğinde kalite hissi artmış bir görünüm ortaya çıkıyor. İç mekandaki daha koyu renge sahip metal etkisi veren kaplamalar ve göstergeleri çevreleyen alana uygulanan mat cila ile yeni bir duygu yaratılıyor. Koltuklarda kullanılan farklı kumaş ile yeni bir görünüm kazandırılırken iç mekanın ambiyansı da değişiyor.

Donanım seviyesi daha da artırılan Yeni Honda Civic Hatchback’e eklenen arka park sensörü ve lastik hava basıncı göstergesi sürücüye daha güvenli sürüş imkanını sunarken, geliştirilen süspansiyon ve akustik yalıtım sistemi daha konforlu yolculuklar sağlıyor.